• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Дали имате свој веб лог (блог)?

Дали имате блог?


  • Вкупно гласале
    248

Xenor

Intern
12 март 2009
812
41
Прекинете еднаш засекогаш да се фалите со туѓи дела направете нешто ваше па презентирајте го.

За да некој направи нешто па посебно во областа на компјутерска безбедност треба ептен знаење и време ама кога ќе видиш дека повеќето се script kiddies не очекувај повеќе.
 

b45k4

Intern
21 февруари 2009
56
0
не знам колку си запознаен со работие ама голем дел од туторијалите јс ги иама пишувано на странски форуми имам и некој мои видеа од metasploit и ако сакав да биди на мак ке си отворев форум а ако тебе ти е мака да се потрудиш да читаш на анг твое право е дали ке го посетиш блогот или не поз
 

Xenor

Intern
12 март 2009
812
41
не знам колку си запознаен со работие ама голем дел од туторијалите јс ги иама пишувано на странски форуми имам и некој мои видеа од metasploit и ако сакав да биди на мак ке си отворев форум а ако тебе ти е мака да се потрудиш да читаш на анг твое право е дали ке го посетиш блогот или не поз

Брат знаеме сите за metasploit финтите и за exploiti само финтава е имаш свој exploit презентирај го да видиме до кај си стасал.
 

b45k4

Intern
21 февруари 2009
56
0
Брат знаеме сите за metasploit финтите
ХАХА нема потреба повеке од мои коментари погоре наведеното кажува дека залудно се трудам да објаснам на некој што го користи терминот "METASPLOIT ФИНТИ" поз до модер. слободно нека се затвори темата позз
 

Xenor

Intern
12 март 2009
812
41
ХАХА нема потреба повеке од мои коментари погоре наведеното кажува дека залудно се трудам да објаснам на некој што го користи терминот "METASPLOIT ФИНТИ" поз до модер. слободно нека се затвори темата позз

Незнам што беше финтава со ова можеби чоекот се навреди дека реков ФИНТИ или дека реков да напиши некој exploit.
 
28 декември 2009
61
1
За жал јас сеуште немам блог.Причината е што онлајн алатките за изработка на блогови ми се некако пре лимитирани па така доколку земам доен и хост ке имам и блог.
 

B^nDIT

Gaining Experience
6 февруари 2010
1,124
311
Имав едно време ама сватив дека кога добив посетители , требаше многу да се посветам на постовите и комуникацијата со нив.

Ако блогираш со овие блогериве наши ќе станеш зависник... Затоа мојот последен пост беше збогување , а во коментари добив паметно нешто: Никогаш нема да го заборавиш блогот,само нема да пишуваш на него :)

И вистина е.

Ама немам време толку за блогирање.
 

B^nDIT

Gaining Experience
6 февруари 2010
1,124
311
За жал јас сеуште немам блог.Причината е што онлајн алатките за изработка на блогови ми се некако пре лимитирани па така доколку земам доен и хост ке имам и блог.
Wordpress.com

Вордпрес ич не е лимитиран , нашиов портал е во вордпрес.

Многу закон нешто.
 

pipo

Intern
10 април 2007
104
1
Имав едно време ама сватив дека кога добив посетители , требаше многу да се посветам на постовите и комуникацијата со нив.

Ако блогираш со овие блогериве наши ќе станеш зависник... Затоа мојот последен пост беше збогување , а во коментари добив паметно нешто: Никогаш нема да го заборавиш блогот,само нема да пишуваш на него :)

И вистина е.

Ама немам време толку за блогирање.

зараза младичу :D али многу боље него да делам лајкови по статуси на фб
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
44,156
Мислења
879,154
Членови
30,784
Најнов член
edwardleo
На врв Дно