1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

дали има подобра опција од магента 1 М?

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од maci, 14 Март 2016.

 1. maci

  maci
  On your way to fame

  2,896
  637
  2 Април 2008
  повеќе од 10 год користам близу интернет(20мбпс,стабилни),телевизија(до 10тина ХД КАНАЛИ) и пред некоја година и фиксен(400мин бесплатни кон фиксен).на кратко сум задоволен.

  поминат ми е договорот со близу па се мислам да земам магента 1 М.
  сега имаат промотивно попуст -20 и излегува 2050 ден.со тоа што добиваш два мобилни со неограничени разговори,3гб 4г,фиксен неограничен кон сите мрежи,е сега проблемот е со малата брзина 12мбпс

  користи ли некој магента 1М и колку е задоволен од пакетот?
  има ли други негативности освен брзината?
  пишале до 80 тв канали,а колку хд канали има?
  и слично....?
   
  Последна промена: 14 Март 2016
 2. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  607
  166
  29 Септември 2010
  види распрашај се како да имам слушнато дека може сам да си бираш претплата тв нет и на сите да имаш 20%, прашајне сум баш сигурен во ова
   
  На maci му/ѝ се допаѓа ова.
 3. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,846
  2,432
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Многу бавен интернет.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. maci

  maci
  On your way to fame

  2,896
  637
  2 Април 2008
 5. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,846
  2,432
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  ХД канали во мк нема. Има само таканаречени "HD" канали.
   
 6. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,846
  2,432
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Многу скапо, многу бавен интернет, лоша слика.
  Фиксниот ти е џабе.
  Е двата мобилни со неограничени разговори и интермец се топ.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. simplicitas_

  simplicitas_
  Gaining Experience

  56
  52
  20 oктомври 2015
  Машко
  Мислам дека цената е 2557, таа е со пресметан попуст од 20%.
   
  На maci му/ѝ се допаѓа ова.
 8. maci

  maci
  On your way to fame

  2,896
  637
  2 Април 2008
  да во право си,таа е цената со попуст.
  бев во салонот да прашам.
  негативност е што можат само два тв да приклучат,трет неможе.

  вип и близу имаат понуда (вип комбо м+) слична со оваа за во просек 2180 ден.
  со тоа што фиксниот има бесплатно со сите фиксни мрежи и мобилна само на вип.
  брзини 50мбпс за разлика од 12 на тмоб.
  и 2 гб вип наместо 3гб тмоб кај мобилниот интернет
   
  Последна промена: 14 Март 2016
 9. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,773
  4,327
  20 Февруари 2011
  Машко
  Zimaj 50/50 od Telekom bog da te vidi...
   
  goranzoran, Oktar и на bobmkd им се допаѓа ова.
 10. martinmilcev

  martinmilcev
  Gaining Experience

  266
  244
  23 oктомври 2015
  Машко
  Јас сум на магента м, задоволен освен тоа што брзината дома на интернетот е 7-8мбпс макс. Се јавував и ми рекоа дека максимумот бил толку демек, телевизијата влечела бла бла...
   
 11. maci

  maci
  On your way to fame

  2,896
  637
  2 Април 2008
  мислиш магенда Л?
   
 12. sasemkd

  sasemkd
  Intern

  210
  39
  24 Јануари 2010
  Blizoo combo l paket 150m top e cenata 2350den 6 meseci drugite po 2650denmesecno.
  3 mob na neograniceno
   
  На maci и bobmkd им се допаѓа ова.
 13. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,537
  3,451
  11 Декември 2008
  Машко
  maci ако немаш можност за оптика, не земај. Брзината нема да биде ниту 12 мегабити, туку 7-8 мегабити за интернет а другите до 12/14 за телевизијата.
  Си навикнал на 20 мегабити и сега да паднеш на 8 ќе ти биде многу непријатно :D
   
  На Molec, maci, yasho и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. bobmkd

  bobmkd
  Gaining Experience

  362
  190
  18 ноември 2008
  Машко
  Уште да им беше покриен и Аеродром и ќе беше супер.... Кај мене немаше покриеност со оптика од Близу (кај Веро у Аеродром) па морав со М-Агентиве од Телеком да се е.аам
   
 15. maci

  maci
  On your way to fame

  2,896
  637
  2 Април 2008
  не ти се точни цените
  вип комбо л е 2400 ден за првите 6 месеци,после тоа 18 месеци по 3000 ден.
   
 16. sasemkd

  sasemkd
  Intern

  210
  39
  24 Јануари 2010
  Ti go gledas flaerot stavi gi popistite i ispaga tolku. eve dali ne mi se tocni cenite
  duri i poeftino e od toa sto pisav:
  Untitled.jpg
   
 17. sasemkd

  sasemkd
  Intern

  210
  39
  24 Јануари 2010
  2581 denar mi e smetka posle popustite za 6 meseci.
  redovna cena 2581 denari posle 6 meseci

  net 150 mb
  3 mob neograniceno
  televizija full paketi na 3 tv
  smetkata e:
  3284 denari
  minus popusti 1188 denari
  ostvaren sobrakaj 91 denar
  za plakanje: 2581 denar
   
 18. maci

  maci
  On your way to fame

  2,896
  637
  2 Април 2008
 19. sasemkd

  sasemkd
  Intern

  210
  39
  24 Јануари 2010
  Pa ke otide co salon i ke ti presmetat.
  Mene telefonite mi se po 445 den so popust a ako ne sum na l tarifa se 700 den.
   
 20. maci

  maci
  On your way to fame

  2,896
  637
  2 Април 2008
  со таа тарифа од 445 немаш неограничени разговори кон сите,така?
  имаш само 200 мин....
   
 21. sasemkd

  sasemkd
  Intern

  210
  39
  24 Јануари 2010
  neograniceno kon site.
  odi vo vip i ke ti kazat kolku imas popusti i na sto.
  vo prvite 6 meseci kolku ke ti bide i posle
  i mozes da si presmetas vkupna cena za 24 meseci.

  ke ti dadat list kolku imas popust na telefonite i na netot
   
 22. maci

  maci
  On your way to fame

  2,896
  637
  2 Април 2008
  ти си бил нивни корисник или нов?
  бев во салонот и никаков попуст не ми кажаа
  зема 3 нови телефони или не?
   
 23. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  563
  937
  16 Јануари 2016
  Машко
  На близу плаќам 1000 прва и 2000 втора, у просек 1500 месечно со 2 години договор за 150/5 + телевизија и телефон. Освен при крај на ланска година на краток период имаа проблеми сега нетот е стабилен и лета.
   
 24. bobmkd

  bobmkd
  Gaining Experience

  362
  190
  18 ноември 2008
  Машко
  Од сликата горе се гледа дека sasemkd бил нивни корисник и пред да склучи договор за комбо, а можеби тогаш (август 2015 го склучил договорот) беше нов пакетот и добил + специјален попуст. Јас во декември 2015-та прашував за овој пакет и ми ги кажаа цените што се моментално на сајтот, 2399 со 2999
   
  На maci му/ѝ се допаѓа ова.
 25. sasemkd

  sasemkd
  Intern

  210
  39
  24 Јануари 2010
  Mozebi sega nema popusti. Toxno korisnik sum na blizu i vip dolgo vreme. Moze i togas imalo takvi popusti koga go napravija kombo. Samo sto izleze skluciv dogovor i moze samo togas imalo popusti.
   

Сподели

Вчитување...