1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дали има некој искуство некој од овие страни.

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од goran292, 23 Февруари 2015.

 1. goran292

  goran292
  Intern

  4
  0
  14 Февруари 2015
  Машко
  Здраво.
  Ме интересира дали има некој искуство од продавање фотографии онлајн?
  на некој од овие страни или некоја друга.
  И дали е исплатливо некој искуство да сподели?
  Позз
   
 2. goranski

  goranski
  Gaining Experience

  304
  140
  20 Март 2013
  Машко
  доста добра работа е продавање на фотографии, братучед од србија веќе со години го работи тоа и заработува солидни парички. Есенва беше во македонија па шетавме од Кокино се до Кожув, фотографираше баш за оваа намена. Има поставено слики на повеќето страни за продажба на слики
   
 3. Biotic

  Biotic
  Intern

  5
  0
  30 ноември 2012
  Машко
  Еден другар живее од работата со IStock. Ама почна рано со нив, од 2007. Сепак, не би се обесхрабрил да сум на твое место. Сакам и јас да почнам.
   
 4. goran292

  goran292
  Intern

  4
  0
  14 Февруари 2015
  Машко
  значи се исплаќа на некој начин да се проба?
  колку заработува? ако не е танја.
   

Сподели

Вчитување...