• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дали има Affiliate програми од Македонија? Кои се најдобрите?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Sherminator

Intern
3 јули 2018
40
11
Здраво на сите,

Би сакал да прашам дали некој активно работи со некои affiliate програми/веб-сајтови од Македонија? Ако има некој работено или уште работи, би можел да сподели искуство.
 

AfterMaxify

Gaining Experience
18 септември 2012
178
87
Е-Трговијата иако е во голем подем во Македонија во изминативе 2 години, сеуште нема Онлајн Affiliate програми. Ако прашуваш за Offline, постојат доста кои можеш да ги преточиш во "Online" со малце креативност. Колку ти е исплатливо, не знам.
 

DeeJayZone

Gaining Experience
3 ноември 2008
142
87
deejay.blog.hr
Здраво на сите,

Би сакал да прашам дали некој активно работи со некои affiliate програми/веб-сајтови од Македонија? Ако има некој работено или уште работи, би можел да сподели искуство.
Мислам дека неколку МК веб страни за попусти нудат вакви програми.

Јас нудам affiliate / партнерски програм за веб услуги.
Ако си заинтересиран, пиши ми во приватна порака.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Sherminator

Intern
3 јули 2018
40
11
Што точно бараш? Македонски компании со affiliate програми, или affiliate програми кои би ги рекламирал во Македонија?

Испратено од HD1910 преку IT.mk форум апликација

Прашањето ми беше насочено кон Македонски компании со Affiliate programi да.

Но, би сакал да слушнам мислење и за кои Affiliate програми би биле погодни за реклама во Македонија?

Имаш некое претходно искуство?
 

Mr.Jack

Gaining Experience
9 февруари 2008
686
432
Прашањето ми беше насочено кон Македонски компании со Affiliate programi да.

Но, би сакал да слушнам мислење и за кои Affiliate програми би биле погодни за реклама во Македонија?

Имаш некое претходно искуство?
Зависи од таргет група ама AliExpress одговара доста многу, повеќето што се на интернет купуваат од таму и имаат афилиејт програма
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Sherminator

Intern
3 јули 2018
40
11
Зависи од таргет група ама AliExpress одговара доста многу, повеќето што се на интернет купуваат од таму и имаат афилиејт програма
Хмм, ке разгледам повеќе околу ова.

А вака worldwide, без Amazon, добри Aff. програми?
 

Mr.Jack

Gaining Experience
9 февруари 2008
686
432
Хмм, ке разгледам повеќе околу ова.

А вака worldwide, без Amazon, добри Aff. програми?
Има многу други афилиејт програми ама зависи какви посетители имаш. На cj.com и shareasale.com има илјадници ама која е добра зависи посетителите твои дали ќе купуваат или не
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,027
Мислења
837,037
Членови
28,966
Најнов член
dedecds
На врв Дно