• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дали Google.com е дел од вашето секојдневие?

Дали Google.com е дел од вашето секојдневие?

 • Да, го користам секој ден

  Гласови: 60 95.2%
 • Не го користам баш секој ден

  Гласови: 3 4.8%

 • Вкупно гласале
  63

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Odgovorot e vekje poznat..Iskreno neveruvam deka nekoj nema potreba od google..
Kraj kraeva duri i forumov go pronajdov na google..
Da ne beshe google mozhebi nemashe ni da go pishuvam ovoj post.. :))
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
128
Gmail, Google Search, Picasa, Google Desktop .....
Понекокаш си викам...да падне на 3 дена цел google... каков хаос би било ? :rolleyes:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Да, го користам Гугл секојдневно. Најдобриот пребарувач според мене. :bravo:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
zomg, истото го помислив :))


Ок, до некаде можам да разберам, бидејќи и јас еден период (околу 5-6 месеци) воопшто не користев гугл :)
Uspea 5-6 meseci bez google? Chudno..
Ednostavno google mi dava idei za toa shto kje gledam.. Postojat samo nekolku web strani za koi shto ne mi treba google, t.e tie shto redovno si gi posetivam... A za se drugo ostanato google mi e pri raka..
Понекокаш си викам...да падне на 3 дена цел google... каков хаос би било ?
Interesno prashanje.. :)
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Ако падне ... ќе треба после да ми плаќаат оштета што сум ја направил на предметите околу мене нервирајќи се оти нема гугл
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
23
Нормално дека сите што се овдека го користат секојдневно.

Треба да се направи „оф лајн“ анкета. Колку „не IT“ луѓе (професори, државни службеници, секретарки, директори) го користат гугл.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Нормално дека сите што се овдека го користат секојдневно.

Треба да се направи „оф лајн“ анкета. Колку „не IT“ луѓе (професори, државни службеници, секретарки, директори) го користат гугл.
Epa ako e taka togash treba da se zaprashash kolku profesori, drzhavni sluzhbenici, sekretarki, direktori koristat vo opshto internet?
Google e bash za takva namena, bash za niv..Mene lesno mi e da vlezam vo tie strani shto gi znam, i voopshto nema da mi e potrebno da proveram i po drugi strani, zatoa shto znam konkretni strani koi shto nudat bukvalno se i seshto vo nekoja oblast.. ama bash za takvite lugje im e potreben google za da mozhat da pronajdat nekoi strani za koi shto sakaat da vidat neshto..
Na primer, site ne znaat deka preku eBay mozhe da se kupuva se i seshto, pa bash niv im e potreben google za da napishat deka baraat neshto za kupuvanje..
Ili pak nekoi koi shto imaat slushnato za zashtita od virusi, neznaat deka na vrvot na AV kompaniite se bitdefender, nod ili kaspersky ili koj i da e, i da pobaraat direktno od tamu, tuku ednostavno niv im e potreben google za da pobaraat nekoj anti-virus ili bilo shto..
Navedov samo nekoi glupavi primeri zoshto bash niv im e potreben google..
Normalno deka direktor ne se zamara so anti-virusi i virusi ama nema vrska.. toa mi tekna vo momentov..
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,557
Мислења
859,405
Членови
29,952
Најнов член
trajced
На врв Дно