• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дали гледате Discovery Channel?

drowsy

Intern
11 април 2007
229
6
braniac, how its made i toa Trauma (Amazing Medical Stories) koga ke gi sechat, operiraat etc etc... Neshto shipki niz glava, greda niz stomak, a za 3 dena se ponasha kako nishto da ne mu se desilo :]]
 

greenman

Intern
9 ноември 2007
211
1
Najdobar kanal,TV na nego e pusteno 24/7 skoro i da ne gledam nisto drugo i kako sto gledam dosta od lugeto imame slicni vkusovi.Omileni emisii Brayniac,Mythbaster,a najveke ja sakam How it's Made bidejki ima dosta sekojdnevni raboti sto imaa interesen nacin na pravenje,a plus nikad ne si znael kako i od sto se pravat.
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,274
333
Абе народе јас сите дискавери ги гледам... и сите емисии на нив...навистина се интересни...секогаш те учат по нешо.. навистина...:ermm:
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Гледам Discovery пред да си легнам, така да што има во тој момент, тоа го гледам :) OCC, How it's made, Fifth gear, A something is born, Mythbusters, Brainiac, и уште многу други што ме мрзи да ги пишувам...

Во секој случај Discovery е еден од подобрите канали што сум ги гледал, и на кабелска и на сателитска, во секое време има нешто интересно и поучно :bravo:
 

ATRAC3

Intern
2 мај 2008
31
1
Нон стоп!!! А и најасална телевизија на кабловска... Останатото е се глупости, шпански серии и уште какви таму не... И Nova пушта добри филмчиња.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
мој распоред :

Станување => Дома => Компјутер => Дискавери => Компјутер => Дискавери => Компјутер => ММмммммммм => Компјутер => Кревет
 
M

Mr.Alien

Гостин
Ретко гледам телевизија, а кога гледам гледам понекој филм (на Нова и ТВ 1000) и Discovery, сите. Но, најомилени се Мythbusters, Robotica, Brayniac и она со правење лудории од отпад (Jankyard или слично).
Секако, тука се и спортските канали и емисии.
 

mENDol

Intern
24 декември 2007
83
2
Discovery e super, ama ja i History channel gledam mnogu... Beyond 2000 e dobra emisija, Fifth gear, monster garage, Braniac (of course) ...etc
 

StMartin

Баниран/a
24 февруари 2008
172
3
Mythbusters, Dr G. - The medical examiner, Final 24h (вчера беше со Tupac Shakur), Man in White, Brainiac...
 

Supervisor

Intern
15 октомври 2008
82
19
Порано многу гледав, сега поретко, бидејќи нема големи промени освен поедини серии.
 

ajvar

Intern
19 август 2008
303
6
највише на дискавери гледам Mythbusters.
Инаку видов дека повеќето од вас пишале дека гледаат brainiac.Па нели беше тоа на Discovery science, а не на Discovery channel.Или ја сум нешто грешка?
 

ivanus

Intern
28 јуни 2008
118
3
Дефинитивно најдобар канал на телевизија.
Омилени емисии...хммм...How it's made, How do they do it, Mythbusters, Brainiac, Fifth gear...не ми текнува моментално други :)
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Дефинитивно најдобар канал на телевизија.
Омилени емисии...хммм...How it's made, How do they do it, Mythbusters, Brainiac, Fifth gear...не ми текнува моментално други :)
Буквално истите емисии ги пратам на Discovery. Само би ја додал уште Deadliest catch :bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,149
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно