• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дали гледате Discovery Channel?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Епа вака. Пошто мене ми е најомилен овој канал ме интересита дали и вие го гледате. Ако па веќе го гледате, кои ви се омилени емисии.
Еве мене лично најомилени ме се Mythbusters и Dirty Jobs. Па ајде да ве видам.:bye1:
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Гледам само за кој канал Discovery зборуваш. Општо за сите или специфично ??? Иначе, да гледам понекогаш и интересно е. Зависи кои емисии ги фанам оти не гледам редовно.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

Password

Intern
10 април 2007
393
9
Dodeka gledav TV 24/7 bese discovery :) Sega odamna nemam gledano i neznam so emisii ima taka da .... Ama mi ostanaa mythbusters, braniac v um :)
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Discovery Channel и National Geographic Channel се единственото нешто што гледам од пакетот канали кој го нудат кабелските оператори
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Discovery Channel, National Geographic Channel и Explorer се програмите што најповеќе ги следам. Освен кога гледам некој филм, другото време поминато пред ТВ е гледајќи еден од трите програми. :bravo:
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
AHa daaa i jas go gleam, toj kanal mi e eden od najgledanite.. :inace od emisiite gi gleam : mythbusters, brayniac, How It's made, Dirty Jobs, Beyond tommorow, i red drugi sto ne mi tekinjaat. Inace u globala skoro site im gi gleam :p...
 

loverboy

Intern
6 февруари 2008
147
11
И јас го гледам Discovery, но не ми се допаѓаат истиот тип на емисии во последно време. mythbusters ги даваат се истите епизоди, нема тип на емисии од типот Кодот на Да Винчи, после I shouldn't be alive, оние емисии кои се футуристички со футуристички архитектонски зданија кои може да постојат во иднина, после Милионерите на Европа (како тие го заработиле богатството е мнооогу интересно :) )
Поздрав! :bye1:
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Еден од омилените. Од кабелска гледам само Eurosport, Discovery, National Geographic, FTV и чат-пат МTV.

Омилени?
Mitbusters, Braniac кај Discovery и Меgastructures кај National Geographic
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Порано освен Discovery и MTV друго не гледав. Сега откако ја вклучија MTV Adria а Discovery се измитарија прилично не гледам телевизија... освен Канал5 - Late Night Show кога сум во можност...
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Ах Discovery chanell all and National Geographic ги гледам секој ден програмите се топ можеш сешто да научиш од таму.А иначе од музичките канали ги гледам MCM TOP затоа што пуштаат хит песни а порано и МТВ Адриа али сега не ми се допаѓа пошто пуштаат безвезни песни
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Да да, особено Disovery Science мислам дека беше... Али у принцип се од нив ми се допаѓа, тоа ти е онака, да си седнеш у било кој дел од денот и да си гледаш, без разлика што даваат :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,741
Мислења
856,554
Членови
29,747
Најнов член
Mitra1987
На врв Дно