1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Dali e potrebno boot cd za freeBSD?

Дискусија во форумот 'BSD' започната од SNP, 27 Март 2009.

 1. SNP

  SNP
  Intern

  4
  1
  26 Март 2009
  Imam eden mal prob. Simnav freeBSD ama koga go staviv na cd neke da mi go boot-uva pri start na PC-to. Sakam da prasam dali koga stavam OS na cd mora da se napravi prethodno boot-cd preku nero?
   
 2. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,753
  289
  18 Мај 2007
  Да, треба да го напраиш бутабилно т.е. само сликата да ја изрежеш на ЦД.
   
 3. Maki

  Maki
  Intern

  135
  3
  29 Февруари 2008
  Кој диск го симна?
   
 4. SNP

  SNP
  Intern

  4
  1
  26 Март 2009
  Ok fala mnogu. Imam uste edno malo prasanje: Koga go simnav freeBSD vo papkata site fajlovi se ok, ama me zacudi zasto nema setup file? Znam deka na Win OS-ot imam i setup file.
   
 5. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,753
  289
  18 Мај 2007
  Епа ова не е Wondows. Овде си има посебни системски фајлови кои се на друг начин именувани како инсталл и кои се од друг извршен формат и тие се пуштаат за инсталирање.
   
 6. Maki

  Maki
  Intern

  135
  3
  29 Февруари 2008
  Ако тоа ти е чудно боље не инсталирај, прво земи убунту стави па после ...
   
 7. SNP

  SNP
  Intern

  4
  1
  26 Март 2009
  OK fala na sovetot ama ja sakam da gi vidam drugite pingvincinja. Na ubuntu sum rabotel i mn mi e zatka nekako.
   
 8. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,753
  289
  18 Мај 2007
  FreeBSD != LINUX.

  Тотално друг оперативен систем.
   
Слични теми
 1. the G man
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  4,420
 2. 386ka
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,537
 3. TATJANSIM
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,798
 4. schafro
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  3,453
 5. Ивица
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  3,181
Вчитување...

Сподели

Вчитување...