• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дали е можно ?!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1,129
770
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
Вака од муабети ваму-таму имам слушнато дека можеш на мобилниот преку bluetoot на компјутер кој е поврзан на интернет да сурфаш на мобилниот телефон.
Дали и колку е возможно и како да се изведе :)
 

GigaC

Intern
23 април 2008
344
7
www.xeezi.com
Да.. возможно е.
Али има многу врска и до телефонот.
Има на интернет многу сајтови, и чекор по чекор ти е објаснето се. :)
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Можно е ама не е исплатливо.
Покрај толкава састатура со маус на голем дисплеј, ја да сурфам од моб на 10 метри од компјутер.
А и за апликации и песни да спушташ пак не се исплаќа зошто преку самиот блутут со софтвер ќе ги пренесеш на компјутер.
 

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
Да јас имав слегнато апликација за менење на песните на Winamp на компјутер преку телефонот (преку Bluetoot конекција мислам):D
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Да, можно е, жив сведок сум дека можи... ама незнам дали зема пари и колку. И да само за Symbian телефони е.
 

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
Може...многу зависи од телефонот...инаку можеш преку BT или преку data кабел...али сепак,како што кажа Дуле,од толкава тастатура,ти на телефонот најде на интернет да одиш?:p:D
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Пак ќе кажам нема потреба, ама може и јава телефон, немора да е симбиан.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1,129
770
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
Финтата е интернет пристап до телефонот не за на него да сурфам стрикни
некој апликации бараат update и слично ...
 

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
Финтата е интернет пристап до телефонот не за на него да сурфам стрикни
некој апликации бараат update и слично ...
Не ти треба апдејт да правиш,само симни ја новата верзија од нет на ПЦ,и инсталирај ја на мобилниот,нема потреба преку мобилниот да правиш апдејт...
п.с. сеа незнам точно што и како е али у секој случај за повеќето апликации би работело ова...
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Само за симбианци. И малце комплицирано е да се намести
Точно. Само би додал дека е малку повеќе комплицирано да се намести. Се отепав со мојот NOKIA N73, додека ја конфигурирам врската и конекцијата преку Bluetooth и на крај се беше залудно. Бидејќи имам кабловски интернет со конекција врзана за МАС адреса и не можам да го делам интернетот. А телефонот има своја МАС адреса. Пробав на неколку начини но не успеав и после неколку дена се откажав. :ha:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1,129
770
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
Share направи :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,923
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно