• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Dali e dovolno?

 • Ја почнал/а темата
 • #1

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Dali e dovolna graficka so 256MB RAM na rezolucija max 1440x900 i nadolu???
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Тоа зависи и до моделот на графичката и до мониторот ... Постави поконкретно прашање вака не ти е доволно дефинирано...
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Пишува во спецификациите Ч
Dual dual-link DVI outputs support two 2560x1600 resolution displays
значи да !
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
mene mi e dali ke vadi dobri performansi (na analogen priklucok mi e monitorot) ili i treba 512???
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
mene mi e dali ke vadi dobri performansi (na analogen priklucok mi e monitorot) ili i treba 512???
А што работиш поточно ? За real time rendering не е никакво решение .

High-speed 128-bit HDR(High Dynamic Range) rendering

ако не ти се брза почекај па купи PCI express 2 кога ќе излезе на есен ...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
pa 256 retko koj ima a inace mi e za igranje. a i neznam zasto go velis toa koga ima 800MHz core clock i 1600MHz mem clock, ne e do tolku valda tapa??? i dali e podobra od 8500GT???
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
I dali moze PCX2.0 graficka da se stavi na koja bilo maticna???
 

vladomkd

Баниран/a
22 август 2007
114
0
8500GT е катастрофална и не е никаков репер. 2600XT Е подобра, ако можеш да си ја дозволиш DDR4 верзијата, уште подобро. во секој случај не очекувај некои екстра перформанси за игри.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Epa togash koja graficka ima naj dobri performansi do 90 E?
 

vladomkd

Баниран/a
22 август 2007
114
0
за 90е, не очекувај графичка за вртење игри на 19" монитор. 8600GT и 2600XT се солидни за парите, ама не се 90е. јас би ја земал 2600XT.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,075
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно