• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дали Browser-от подржува Javascript?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
сакав да симнам нешто од Rapidshare,ама после внесување на тоа кодот од сликата,ми пишува нешто како : The download cannot be provided.Please check if your browser supports javascript.
Што значи ова и како можам да го проверам дали пребарувачот подржува javascript,и ако не подржува како можам да го "поправам".благодарам однапред.
EDIT: незнам дали темава треба да биде во генерална дискусија,ама бев во брзање па ке ми простите:D.Ако треба да стои на друго место,тогаш нека биде преместена.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Кој пребарубач користиш?
Јас колку што знам попознатите пребарувачи поддржваат JavaScript.
Види низ сетинзите да не ти е JavaScript disabled или така нешто.
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
23
И јас имам таков проблем. Се работи за FF со вклучен JS. На друго место (исто со мозила) работи.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,694
Мислења
848,773
Членови
29,430
Најнов член
djpece
На врв Дно