Дали Browser-от подржува Javascript?

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
сакав да симнам нешто од Rapidshare,ама после внесување на тоа кодот од сликата,ми пишува нешто како : The download cannot be provided.Please check if your browser supports javascript.
Што значи ова и како можам да го проверам дали пребарувачот подржува javascript,и ако не подржува како можам да го "поправам".благодарам однапред.
EDIT: незнам дали темава треба да биде во генерална дискусија,ама бев во брзање па ке ми простите:D.Ако треба да стои на друго место,тогаш нека биде преместена.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
32
Кој пребарубач користиш?
Јас колку што знам попознатите пребарувачи поддржваат JavaScript.
Види низ сетинзите да не ти е JavaScript disabled или така нешто.
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
24
И јас имам таков проблем. Се работи за FF со вклучен JS. На друго место (исто со мозила) работи.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,047
Мислења
870,755
Членови
30,378
Најнов член
Dropshipling
На врв Дно