• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дали .biz е бесплатен како .tk?

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Исто така и .co.cc е бесплатен
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
  • Ја почнал/а темата
  • #7

boris.edr

Intern
22 мај 2008
46
0
eve jas imam napraveno phpbb forum i moze da go preimenuvam vo mkd.net
 

Kuzma

Баниран/a
18 јуни 2008
52
0
gamingmk.org
eve jas imam napraveno phpbb forum i moze da go preimenuvam vo mkd.net
Ако форумот ти е хостиран на мкд.нет тогаш ќе можеш да ти биде блабла.мкд.нет, или пак можеш да креираш кориснички налог на мкд.нет и после преку php,html или js да направиш да те префрла на форумот ти, доколку не е хостиран на мкд.нет.

За бесплатни домаини едно време баш гледав дека има(ше) .ws бесплатни домаини, само не ми текнува како беше сајтот и дали уште трае ова „промоција“.

И еве еден сајт, се надевам дека ќе ти помогне околу изборот на бесплатен домаин и редирекција.
http://www.free-url-redirection.com.ru/
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Брат .ws е бесплатен домеин,ама мислам дека треба да хостираш страна на нивниот бесплатен хостинг па дури тогаш ти го даваат тој домеин,за хостираната страна.Доколку си заинтересиран погледни тука.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,711
Мислења
849,198
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно