• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дали АДСЛ од МТНет оди и кај другите лошо..?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,255
3,275
Скопје
www.gorast.com
Од пред недела дена download брзината драстично се намали, а upload така-така. Овие од мт нет мислам дека еден табак хартија потрошија принтање налози од мене (им се јавив сто пати) и еве ѓи уште немаат абер. Ме интересира дали кај уште некој е ова, дали е глобално или кај мене е проблемот...?

Поздрав, ГП
 

jpetrov

Intern
19 мај 2007
136
0
супер. никогаш подобро. пред да ги променат пакетите имаше еден ден зголемена латенција, но сега е се пак на нормалата, а знам еден куп луѓе кои се префрлија на 100-ка и не ја штедат.
 

LoSkO

Intern
26 август 2007
29
0
U gevgelija KATASTROFA!!!! 100ka paket prviot den zboram za vcera 30ti idese super za 12 saati 5 giga im simnaf od internet denes edvaj 300 megabajti i se maci cel den od 20 Kb/s nema mrdnato
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Веќе 1 месец го користам и немав никакви проблеми.. Стабилноста е беспрекорна.
Од времето што го поминав на интернет последниов месец, имав downtime само околу 15 минути.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Не дека не му верувам, ама коментарот на LoSkO е малку чуден. Неможам да го занемарам фактот што во потписот рекламира друг интернет провајдер а дава оценка за ADSL на МТ Нет. И не дека ги бранам, верувајте ми МТ Нет се последните што би ги бранел, само ја зборувам вистината :)
 

bons

Gaining Experience
9 април 2007
242
67
И јас не можам да се пожалам...стабилност и брзина на место...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,971
Мислења
853,798
Членови
29,613
Најнов член
mmx1990
На врв Дно