1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

далечинско за SONY телевизор

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од crcic, 28 Февруари 2020.

 1. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  382
  199
  2 Април 2014
  Некој да знае да ми каже каде да купам далечинско за SONY KD-55XF7596 (доколку нешо значи моделот) или барем некое универзално кое што ке ми брка работа?
   
 2. mkdboy

  mkdboy
  Intern

  87
  18
  16 Септември 2010
  Bds elektronic vo gjorce petrov
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 3. damil

  damil
  On your way to fame

  765
  811
  2 Јануари 2015
  Машко
  Или во трговскиот позади Порше во Чаир.
   
 4. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,087
  3,215
  2 Септември 2012
  Машко
  Во понеделникот земав од таму далечинско за Quart.
  Под Quart неможев да најдам, не знаев кој бренд е испод Quart-от и случајно го најдов на нивната веб страна потполно истото за Вестел. :D
  Го земав, абе оргинал до копче се исто како оргиналното за 350 денари завршив работа. :)
   
  На mkdboy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  382
  199
  2 Април 2014
  Fala na pomosta ali prorabote originalnoto, posle perenje vo masina za alista, neverojatno.
   
  На gego му/ѝ се допаѓа ова.
 6. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,639
  12,996
  2 Август 2012
  Машко
  Иначе на Aliexpress има клонови на Sony даљински.
  Само бренд нема.
   

Сподели

Вчитување...