• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дајте малце да се насмејме

 • Ја почнал/а темата
 • #1

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Барав и не најдов нисто слично. Ајде постирајте некој виц, смешна изрека, малце IT хумор. Еве јас ке почнам:

Helpdesk: Double click on "My Computer"
User: I can't see your computer.
Helpdesk: No, double click on "My Computer" on your computer.
User: Huh?
Helpdesk: There is an icon on your computer labeled "My Computer". Double click on it.
User: What's your computer doing on mine?
 

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
zakon ej...my computer :))))
pred nekoj den idam kaj bratuced mi....i mi vika aj vidi neso sporo mi ide kompjuterot...posle nekoe vreme mu vikam imas li stik...i on mi vika ne ja koristam roll-on :))))
na sestra mi pred nekoja godina koa ne se razbirase bas mnogu vo kompjuteri...mi se javuva i mi vika ne mi se startuva windowsot...i i vikam restartiraj i pritiskaj F8...i vika nisto ne se slucuva...i me pita: a kako F pa 8 ili dvete u isto vreme :))))
bas odlicna tema...da spodelime vakvi "iskustva"...a siguren sum na site ni se imaat sluceno...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Значи најголемите мајтапи идат од они кои немаат никаква појма од компјутери. Мене со еден другар ми се случи следното : инсталираше игра на две ЦДа. И ко му го побара второто ЦД ми се јави и ме праша дали да го извади првото или да го стави второто над него(со овие зборови ме праша).:))
 

Delicon

On your way to fame
10 јуни 2007
1,048
516
delicon.mk
Јас кога го земав новиот компјутер, во исто време закачив и интернет... и шо се дешава...

Една комшивка чула дека имам нов компјутер па иде да го види...

"Слушнав дека си купил нов компјутер и интернет, па дојдов да ги видам..."
"Aaaa... убав компјутер си купил, а интернетот кај ти е да го видам?"

:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Kupil mujo avtomobi so paten kompjuter. Vozi mujo po patot i naiduva na znak 50, kompjuterot mu veli :"mujo ogranicuvanje 50 ti vozis 60!". Mujo ignorira. Naletuva mujo na sleden znak 80, povtorno se javuva kompjuterot:"mujo ogranicuvanje 80 ti vozis 90!". Mujo povtorno go ignorira kompjuterot. Naletuva mujo na znak 120 i povtorno se javuva kompjuterot :"mujo zastani ja da izlezam pa ti vozi kolku sakas!"
 

Noe

Intern
23 ноември 2007
106
2
Како е на турски ентер и бек спејс ?!?!?...
Сеа ке ви каЖАМ !!
Ентер е тамам
А бек спејс е пишман !!!! хаха
 

Delicon

On your way to fame
10 јуни 2007
1,048
516
delicon.mk
IT моќите на Чак Норис

 • Чак Норис може да го пинга 256.256.256.256 и да добие одговор.
 • Чак Норис може да копира слики во Ноутпад.
 • Чак Норис е домен контролерот.
 • Чак Норис ја користи IP адресата 0.0.0.0
 • Чак Норис го измислил С ++ откако два пати го затепал С-.
 • Чак Норис го подига Виндоус Виста на компјутерот и покрај тоа што има инсталирано само ДОС.
 • Меил адресата на Чак Норис е Чак Норис. Тој е интернет доменот.
 • Чак Норис е маилер-даемон
 • Чак Норис никогаш не добива "page cannot be displayed" ерор.
 • Компјутерот на Чак Норис нема кулер.
 • Чак Норис може да реже ДВД-а на флопи драјв.
 • Чак Норис го измисли интернетот.
 • Чак Норис го има изнудено АДСЛ-от од дајл ап модем.
 • Чак Норис користи Ноутпад како база на податоци.
 • Мониторот на Чак Норис нема отсјај... никој не сјае во Чак Норис.
 • Чак Норис рипува ЦД-а со голи раце.
 • Чак Норис може да симнува емпетројки од Металика преку Напстер.
 • Чак Норис има Јаху меил на Хотмеил.
 • Чак Норис има Интел процесор на АМД плоча.
 • Сајтот на Чак Норис немал ниту еден клик - никој не клика на Чак Норис.
 • Чак Норис го корегира спел чекот, а не обратно.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
IT моќите на Чак Норис

 • Чак Норис може да го пинга 256.256.256.256 и да добие одговор.
 • Чак Норис може да копира слики во Ноутпад.
 • Чак Норис е домен контролерот.
 • Чак Норис ја користи IP адресата 0.0.0.0
 • Чак Норис го измислил С ++ откако два пати го затепал С-.
 • Чак Норис го подига Виндоус Виста на компјутерот и покрај тоа што има инсталирано само ДОС.
 • Меил адресата на Чак Норис е Чак Норис. Тој е интернет доменот.
 • Чак Норис е маилер-даемон
 • Чак Норис никогаш не добива "page cannot be displayed" ерор.
 • Компјутерот на Чак Норис нема кулер.
 • Чак Норис може да реже ДВД-а на флопи драјв.
 • Чак Норис го измисли интернетот.
 • Чак Норис го има изнудено АДСЛ-от од дајл ап модем.
 • Чак Норис користи Ноутпад како база на податоци.
 • Мониторот на Чак Норис нема отсјај... никој не сјае во Чак Норис.
 • Чак Норис рипува ЦД-а со голи раце.
 • Чак Норис може да симнува емпетројки од Металика преку Напстер.
 • Чак Норис има Јаху меил на Хотмеил.
 • Чак Норис има Интел процесор на АМД плоча.
 • Сајтот на Чак Норис немал ниту еден клик - никој не клика на Чак Норис.
 • Чак Норис го корегира спел чекот, а не обратно.
Да даде господ сите кулери топло да му дуваат и да му пишува "Any key will initiate Hard Drive Format. Are you sure?(Y/N)" на Чак Норис.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #18

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
IT моќите на Чак Норис
 • Чак Норис може да реже ДВД-а на флопи драјв.
:LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:
Има и едно други јако:
Чак Норис не спие си запалена сијалиц оти се плаши од темницата, темницата се плаши од него!

Разговараат двајца интернет-зависници:
- Како оди, добар си?
- Уфф, имам мускулна треска на прстите…
- Зошто?
- А, бе сношти се најдовме со еден пријател на месинџер и до сабајле пеевме песни
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Разговараат двајца интернет-зависници:
- Како оди, добар си?
- Уфф, имам мускулна треска на прстите…
- Зошто?
- А, бе сношти се најдовме со еден пријател на месинџер и до сабајле пеевме песни
:LOL::LOL::LOL: Hahahahahaha
 

drowsy

Intern
11 април 2007
229
6
Se javil nekoj tip u on.net podrshka da reshi problem zatoa shto nemal internet. I ovoj tipot mu kazhal ajde idi u Control Panel...
Tipot: Abe dechko ja sam od Kumanovo, daj ako mozhesh zavrshi ti rabotu, koj ke ide sga u Skopje da ga trazhi Kontrol Panel ja pojma nemam kude se navagja...
 

mr.wicket

Intern
29 ноември 2007
38
3
Скопје, Македонија
micevski.xyz
Јас кога го земав новиот компјутер, во исто време закачив и интернет... и шо се дешава...

Една комшивка чула дека имам нов компјутер па иде да го види...

"Слушнав дека си купил нов компјутер и интернет, па дојдов да ги видам..."
"Aaaa... убав компјутер си купил, а интернетот кај ти е да го видам?"

:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
Јас во кофа го чувам зашто се смеете.. како бекап коа ќе падне МТ.НЕТ :isplashen:
 

drowsy

Intern
11 април 2007
229
6
Da, vistina e.Mi go kazha tipot koj bil na praksa u on net preku Alexandria i on mu se javil. Vika najteshkoto neshto e da se vozdrzhish da ne se nasmeesh :)
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Kablovska televizija voveduva kablovski internet i doaga eden cice da se rasprasa: abe deca moj televizor e star ke mogu li ja na njega da ukljucu taj internet
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,671
Мислења
862,044
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно