• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Daemon 400 ???

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ago

Intern
10 септември 2008
257
2
Probav da instaliram edna igra kaj sto setup-ot bese daemon 400 ama koga klikam na nego mi se otvara edno pa posle klikam next pa i agree i koga ke stisnam i agree mi vika A newer version of DAEMON tools is already instaled.
i posle toa setup-ot se gasi kako bi mozel da ja instaliram igrava???
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Значи откако ќе го инсталираш daemon tools, во tray ќе ти се појави иконче кое обично е црвено (кај мене е црвено). Одиш десен клик на него и бираш mount image. Откако ќе направиш mount играта сама ќе почне ако не оди во my computer и пушти ја од виртуелниот ЦД-Ром.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Ago

Intern
10 септември 2008
257
2
Значи откако ќе го инсталираш daemon tools, во tray ќе ти се појави иконче кое обично е црвено (кај мене е црвено). Одиш десен клик на него и бираш mount image. Откако ќе направиш mount играта сама ќе почне ако не оди во my computer и пушти ја од виртуелниот ЦД-Ром.
abe drugo e problemot na cd-to vise ima edno Daemon i koga ke kliknes na nego treba da instalira program daemon ama mi vika deka vise imam instalirano vo pc-to ponova verzija na daemon pa taka da ne mi dava da ja instaliram postarava
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

Ago

Intern
10 септември 2008
257
2
Ако го имаш веќе инсталирано треба да имаш мало иконче во таксбарот, а ако немаш иконче, стартовај го даемон од Старт менито
problemot e toa sto jas imam instalirano ponova verzija a toa bara so daemon da se instalira igrata neznam dali moze so ponovata verzija na daemon
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Ago на крај краева ако не знаеш ке дојдам кај тебе и ке ти инсталирам :)
Или може ова клипче ке ти помогне :

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=uEgQZRsSNbk[/ame]
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Имаш инсталирано даемон. Не ти треба нова верзија. Побарај го во start menu или program files и стартувај го. Откако ќе го стартуваш треба да имаш икона десно на таскбарот и од таму почнуваш со инсталирање на играта (mount image...itn)
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
@Ago

Poleka... aj vaka....prvo startuvaj go daemon od kaj sto ti e instaliran.
1.Posle idi na neko na taskbarot

2.Klikni so desen klik na nego i treba da ti se otvori nesto vaka

3.Idi na Virtual CD/DVD-ROM -> Device i odberi go virtuelniot CD/DVD drajv kaj sto sakas da da go montiras imidz fajlot (zavisno od toa koja bukva si ja odbral)

4.Idi na Mount image

5.I odberi go image fajlot od kaj sto sakas da go instaliras(bez razlika dali od CD ili na PC ti e snimen)


I toa e toa....posle ke vidis deka na image drajvot imas ikonka od igrata.:D
 

Атачменти

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,694
Мислења
848,784
Членови
29,430
Најнов член
djpece
На врв Дно