• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

"Да загубите од Сиена и да останете без скудето"

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Пандев го проколна Матераци

Многу турбуленции во Лацио по поразот од Интер по што римјаните ги загубија сите шанси за излез на евросцената. Горан Пандев во центарот на вниманието во медиумите од Италија.


"Да загубите од Сиена и да останете без скудето", беше клетвата која нашиот најдобар фудбалер му ја фрли на Матераци и Интер за време на пресметката од пред три дена на "Олимпико". Најдобриот фудбалер на Лацои за време на дуелот влезе во вербална пресметка со "касапот" Матераци кој беше исклучен на дуелот поради груб старт врз Пандев.

"Разочаран сум од Пандев. Да не беше Интер тој немаше да биде во Италија. Тој треба да има респект и почитување кон боите на Интер", коментира Матераци по медиумите на кои им ги откри клетвите кои Пандев му ги удри за време на дуелот во средата.

Откако Матераци проговори сите во Интер му враќаат на Пандев.

"Матераци!? Што да кажам за него кога сите добро знаат за каков играч станува збор. Мислам дека нема погруб играч во Италија од него. Не сакам ништо да коменирам. Цел ден ме бараат и новинарите од Италија кои прават скандал од сето ова. Јас имам респект кон Интер и кој сака нека биде шампион. Мене ми е тешко затоа што загубивме и не играме финале а со тоа пропана оваа сезона на Лацио", коментира Пандев за "Македонски Спорт" по изјавата на Матераци која вчера беше објавена по сите познати медиуми во Европа.

od idividi :D

kolku samo se iznasmeav na seto ova :LOL:
bravo za Pandev :bravo:
 

mztrifunovski

Intern
20 февруари 2008
272
2
Pa i treba da izgubat od Siena i da ostanat bez skudetoto. I mislam deka Roma zasluzi titula ovaa godina.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Матераци беше соодветно казнет за тој прекршок, а Пандев не треба да "бцка" (на тетовски кажано) зошто тој прво во интер играше па после замина во рома.
@mztrifunovski
Зошто да земе Рома скудето?

П.С. Siamo noi siamo ancora noi Inter champion d'Italia.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Матераци беше соодветно казнет за тој прекршок, а Пандев не треба да "бцка" (на тетовски кажано) зошто тој прво во интер играше па после замина во рома.
@mztrifunovski
Зошто да земе Рома скудето?

П.С. Siamo noi siamo ancora noi Inter champion d'Italia.
podobro kazano sedese na klupa ili doma pred tv :LOL:
kako sto znam nema ni eden nastap vo Inter

oti i Eto "igrase" vo Real, samo sto nikoj ne znae za toa oti nikogas ne dopra do prviot sostav :))
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
И клупата е нешто, плата си имал и тоа за што? За идење на тренинзи и (малце вулгарно да се изразам) "дрвење". Сепак неспортски е спрема некој да се однесува така (зборам за било кој играч).
 

mztrifunovski

Intern
20 февруари 2008
272
2
I jas sum za Juve ama Juve tesko deka mozese da stigne do titula ovaa godina. A inace Inter e tim sto go mrazam najmnogu na svet, a Roma vo nekolku dueli pokaza deka e mnogu podobra od Inter.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
И нормално обратното, Интер го покажа истото... никогаш не се знае со тие два тима
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Матераци беше соодветно казнет за тој прекршок, а Пандев не треба да "бцка" (на тетовски кажано) зошто тој прво во интер играше па после замина во рома.
@mztrifunovski
Зошто да земе Рома скудето?

П.С. Siamo noi siamo ancora noi Inter champion d'Italia.

Лацио или Рома ?
 

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
italijanskite ekipi me najveke nerviraat......:ua:
a roma sigurno nema da bide sampion mislam deka ovaa nedela e posledno kolo
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Да последното коло е утре. Ќе има местени утакмици 100%. :ua:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #16

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
pa italijanskoto e najmestena liga na planetava
minatoto kolo parma igrase so genova (btw parma pretposledna, a genova na 8mo mesto) i koeficientov za parma 1.45 haha
i btw parma si pobedi "posteno"...k** gi boli
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Во италијанска Сериа А има уште две кола тоа утре и уште едно кое се игра наредната недела, но се може да биде решено уште утре, доколку Интер победи со тоа ќе одлучуваат головите а според тоа :D INTER IS THE CHAMPION :D
 

mztrifunovski

Intern
20 февруари 2008
272
2
Vo Italijansko prvenstvo ne odlucuvaat golovite. Ako 2 ekipi imaat ist broj bodovi togas se igra majstorka. Pa i da pobedi Inter denes uste nisto nema da se znae.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Интер 2:1 Сиена Рома води Фиорентина израмни (дај боже да тепа) Милан губи од наполи (да даде господ да изгуби фиорентина да иде у лига на шампиони)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,018
Мислења
854,661
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно