• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Da vidam se sto sodrzi pc-to.

Ago

Intern
10 септември 2008
257
2
Kade mozam da vidam sto se sodrzi mojot pc. Mislam kade da vidam kolku i kakva ima RAM memorija , CPU , Hard Disk , karticki , graficka karta ... I se ostanato
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Добар програм @stefan007 може да ти заврши работа,иако јас ти го препорачувам и бесплатниот SIW кој што можеш да го симнеш тука.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Имаш и програми за таа намена, буквално се` во едно, а можеш основата да ја видиш и рачно..
Десен клик на My Computer, properties и имаш долу под Computer инфо за процесорот, и рамот

А графичка можеш на повеќе начини.. На пример, на десктоп десен клик properties settings и имаш кај Display за графичката.

Hdd e едноставно.. Провери по партициите..
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.486
1.317
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
ТУКА

имаш една тема таква, верувам ќе ти помогне.
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Имаш и програми за таа намена, буквално се` во едно, а можеш основата да ја видиш и рачно..
Десен клик на My Computer, properties и имаш долу под Computer инфо за процесорот, и рамот

А графичка можеш на повеќе начини.. На пример, на десктоп десен клик properties settings и имаш кај Display за графичката.

Hdd e едноставно.. Провери по партициите..

.............A za ostanato vo device manager :bravo:
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Можеш и вака,оди на Run и пиши dxdiag и ке ти каже се што имаш :bravo:
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
System Volume Information кажува доста, ама јас би пробал и со Everest.
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
Ako sakas da vidis ama bas sve sto imas na tvojot PC onda:
idi u run i pisi cmd;
potoa pisi ---> cd desktop (pa enter)
i uste pisi ----> c:\/ogn/s>list.txt (i pak enter)

I posle na desktopot ke imas nov text dokument (list) koj sto ti ima lista so toa sve sto imas na tvojot kompjuter :p
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
idi u run i pisi cmd;
potoa pisi ---> cd desktop (pa enter)
i uste pisi ----> c:/ogn/s>list.txt (i pak enter)

Прво, Не ти е точна командата.
Треба dir да стои предходно, т.е

dir c:\/ogn/s>list.txt

Второ, со ова ќе се разлистаат сите работи што ги имаш на хардот, т.е сите фајлови/податоци. Колку што јас разбрав во темава, Ago бара да ја дознае конфигурацијата на компјутерот, а не фајловите што тој ги содржи.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
@fuUuUzZzZy така си е

еверест ке ти заврши добра работа

иако се можеш да видиш без некој дополнителен софтвер
ти рекоа погоре
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com
Што ќе ви се програми...:chudenje:
Како што наведе @Stane ...во run пишуваш dxdiag и добиваш детален приказ.
Некои податоци можеш и во device manager да ги видиш.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.139
Мислења
894.121
Членови
31.856
Огласи
326
Најнов член
MajkaTi
На врв Дно