1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог Да се забрани BUMP ако нема промена

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од Avid, 9 Декември 2019.

 1. Avid

  Avid
  Guru

  4,053
  6,028
  21 Јануари 2009
  Бидејќи ништо не испадна од ветувањата дека на десниот сајдбар нема да се појавуваат постови од огласи, дека ќе може секој да си одбере итн...
  Нешто што барем малку би помогнало е да се забрани да се става пост за бамп освен ако нема промена на цена или нешто друго значајно.
  Глупаво е десно во нови мислења да има пост, да кликнам, и да видам
  BUMP
  ^
  и слично.
  inb4 редовни огласувачи кои нема аргументирано да го бранат своето против мојот предлог и ќе пишуваат глупости.
  Ти отишол постот на 7ма страна, ти отишол, јебига.
   
  olikomerc, xxxMoRLoGxxx и на farkizz им се допаѓа ова.
 2. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  814
  876
  9 Декември 2015
  Машко
  Bump
   
  На Astro и Lokvan им се допаѓа ова.
 3. Avid

  Avid
  Guru

  4,053
  6,028
  21 Јануари 2009
  Страхотно вицкаст
   
  На xxxMoRLoGxxx и Ragnar им се допаѓа ова.
 4. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,250
  684
  9 Мај 2012
  Машко
  Па подобро на македонски да се пише одколу Bump што е иритирачки


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 5. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,558
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  So e sea te ignoriraat po diskusiite po temine ?
   
  На barneymk, Krk198, mkgunner и уште 6 други им се допаѓа ова.
 6. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  936
  1,113
  9 Јуни 2015
  Машко
  по лош предлог одамна немам видено.
   
  DaVoRkNe, it_boy и на zipi123 им се допаѓа ова.
 7. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  455
  423
  14 Јануари 2016
  Машко
  nema ni da vidis.
   
  На Вајкинг му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,473
  25,515
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Нема начин да се изведе тоа автоматски, и да има скап е. Така да ОДБИЕНО!
   
  На SpiritBond, Astraion, damil и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,124
  7,026
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Лол неам попаметна работа. Празник е.

   
  На gOJDO, SpiritBond, mviktors и уште 21 други им се допаѓа ова.
 10. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  462
  461
  15 Септември 2014
  bekrija
 11. Avid

  Avid
  Guru

  4,053
  6,028
  21 Јануари 2009
  Па ако де, ќе се казнуваат членови кои бампаат. Не мора автоматски да биде.
   
  На gocetan и ARMac им се допаѓа ова.
 12. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,124
  7,026
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Треба да се почитува тоа правилото на 48 часа или да се назначи повеќе. Тоа не секогаш се почитува затоа и некој кој има 5-6 или повеќе огласи одеднаш ги „бампнува“ сите и нас ни доаѓа многу.
   
 13. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,473
  25,515
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Не мислиш дека премногу казни ќе има.

  Реално нема поента да се прави тоа...
   
 14. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,406
  1,100
  2 Јануари 2012
  Машко
  Треба да се казнуваат членови кои се жалат за огласи. Не ги отварајте едноставно. Нека се додаде од страна да пишува дека е постирано во “продавам“ и игнорирајте ги тие теми ако не ве интересираат.
   
 15. Avid

  Avid
  Guru

  4,053
  6,028
  21 Јануари 2009
  Треба да се казнуваат членови што киснат по огласи и членови кои го оправдуваат спамот што го прават огласувачите. Не киснете и не спамајте едноставно.
  Нека се отвори нов таб во кој ќе се пише реклама5 пазар3 точка мк и огласувајте таму ако ве интересира огласување.
   
  На xxxMoRLoGxxx и farkizz им се допаѓа ова.
 16. Astro

  Astro
  Guru

  6,153
  8,530
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  И јас би ги казнил сите сталкери на форумов, секако не се однесува на @StalkeR
  Ги нема никогаш никаде, немаат постови, не придонесуваат никако, само кога се подарува некогаш нешто или се продава за брза продажба тогаш се први. Тоа мора да се искорени, не сакам јас да го кршам правилото и да лажам дека господинот не е првиот, треба да се институционализира работата.
   
  На smole, StalkeR, TATA_MATA и уште 4 други им се допаѓа ова.
 17. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,557
  3,502
  11 Декември 2008
  Машко
  Наједноставно да се лимитира да се бампа само еден оглас дневно. И да се зголеми периодот на 5-7 дена, 2 дена е краток период.
   
 18. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  936
  1,113
  9 Јуни 2015
  Машко
  Мене ми одговара на IT да продавам и да купувам затоа што веројатноста да бидам заебан е многу помала. Не знам што толку ви сметаат огласите едноставно игнорирај и продолжи понатаму.
   
  На GGTT1, zipi123, cgfreak и уште 2 други им се допаѓа ова.
 19. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  965
  998
  2 Март 2011
  Машко
  Околу 105 евра.
   
  На Lokvan му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...