Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

да ми препорачате online курсеви за java

konanb

Intern
1 мај 2021
33
25
helou, ми треба јава да поднаучам java, али онака, хобистички, барем сега за сега за понатаму кој го знам, може и ке продолжам. имам искуство некое, и пак ке кажам хобистичко со python, html, css, javascript, bootstrap и сл. тракатанци, али сега ми треба малку да влезам во светот на java. така да некој што има искуство со некој online курс за почетници и сл. кажете и помогнете ми. не е проблем и да треба да го купам т.е. платам и сл.
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
493
981
Го имам купено овој на Udemy,
- https://www.udemy.com/course/full-s...t-the-developer-guide/?couponCode=ST20MT50724
Ќе те излажам ако ти кажам дека го имам учено бидејќи сум запишан во приватна академија овдека во Македонија и веќе 2 години како изучуваме Java, JavaScript,CSS,HTML и MySQL. Сум учел други курсеви од Udemy, на пример има курст за Selenium и како да направиш Web Scraper со Java и двата се одлични меѓутоа не се за почетници, двата се за понапредни групи.
Имаш и доста бесплатни на Youtube кој што исто така ќе ти завршат работа, мој совет е да си го посетиш ChatGPT и да си побараш совети од него, да ти направи план и распоред како и што да учиш па според тоа барај на youtube бесплатни лекции.
 

konanb

Intern
1 мај 2021
33
25
selenium со python 'ршум праам. :D И доагаме до причината зошто java? Поради selendroid, а тој меретен само со java работи, python јок.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.256
32.072
roka.mk
Ако ти е за андроид, тогаш flutter или react native разгледај ги.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.119
Мислења
974.999
Членови
35.427
Најнов член
bojan.janicevic
На врв Дно