1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Да ми позајми некој 1$?

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од dArrkii, 5 Декември 2011.

 1. dArrkii

  dArrkii
  Intern

  210
  7
  17 Мај 2011
  Вака, пред некој ден ми стигнаа 9,14 $ од микроворкерс е сега тие 9 планирам да ги инвестирам во НЕОБУКС ама таму може да се инвестира само по 5долари. (5-10-15-20 и тн.). Е сега да има некој да ми даде 1$ на заем ќе му вратам кога ќе ги извадам парите (за 1 месец најкасно!) неможам да ставам на картичка не ми е верифицирана... Се работи за АлертПеј.
  Благодарам!
   
 2. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,198
  781
  8 Мај 2010
  Машко
  Јас можам да ти пратам на AlertPay но идејата со NeoBux ти е малце лоша. Зашто инвестираш во PPV сајтови? нема да добиеш некој голем профит од нив.
  Патем ИБиз Македонија разгледај има доста други подобри методи.
   
  На dArrkii му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kamikaza333

  kamikaza333
  Gaining Experience

  320
  54
  3 Јануари 2009
  Машко
  Студент ИТ
  Дефинитивно не вложувај во Neobux. Вложив 15$ купив прво 40 потоа уште 40 и 30. Се на се 110. А просекот на клик им се движи од 1-1.5 Без разлика колку и да ги рециклирам, не се исплаќа со рентед, а и сумјам дека се ботови. Директни реферали со стандарден можеш да имаш 30 од кои добиваш по 0.0005$ per click од обичните реклами. Од оние стандард и екстендед многу ретко се добива а 0.005 земаш од тие. Така да од необакс не можеш да ќариш брзо а можеби и воопшто бидејќи промените се идиотски. 0.001 за клик... 0.0005 за реферал клик. Не знам какво би било искуството со Golden акаунт и повеќе реферали, ама ќе треба да работиш многу време додека си ги вратиш парите па потоа дали и пак ќе ти се исплати. Дефинитвно јас ќе ги повлечам тие пари што ги вложив и крај :)
   
 4. тотето

  тотето
  Спамер

  693
  674
  4 oктомври 2011
  Машко
 5. dArrkii

  dArrkii
  Intern

  210
  7
  17 Мај 2011
  рентед реферал клик е 0.005 значи не е 0.0005 и знам дека неможам да заработам брзо но сакам да пробам ете, 10 долари не се кој знае колку :)
  @pipelin види ако можеш прати ми, или остави скајп овде за контакт што било, фала!
   
 6. тотето

  тотето
  Спамер

  693
  674
  4 oктомври 2011
  Машко
 7. dArrkii

  dArrkii
  Intern

  210
  7
  17 Мај 2011
  I don't care :p
  @pipelin, sho napraj bratce :) ?
   
 8. kamikaza333

  kamikaza333
  Gaining Experience

  320
  54
  3 Јануари 2009
  Машко
  Студент ИТ
  А кој рече рентед дека се 0.0005???? Тоа е за директни реферали. На тој начин они се осигуруваат дека нема да заработиш фер преку директни реферали и те приморуваат да изнајмуваш реферали кои се - многу веројатно Ботови а и стануваат неактивни после многу кратко време и мораш да плаќаш 0.07 за да го обновиш со друг, а тој што станува неактивен не ти направил вкупно 0.07. И ти џабе си ги дал парите за рент за тој реферал, гратис за нив. Во секој случај пробај, и јас да сум бил на твое место колку и да ми збореле најверојатно немало никој да слушам, ама сега би слушал :) Ако сакаш можам да ти ја покажам состојбата на моите реферали па да се разочараш :)
  You don't care за парите, ама времето?? Сега сигурно си викаш еј 2 минути дневно 10 реклами и готово, хаха што е тотално погрешно. Со среќа :)
   
  На тотето му/ѝ се допаѓа ова.
 9. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,417
  599
  3 Мај 2010
  Машко
  можам да ти дадам 1 долар на paypal...
   
 10. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  943
  486
  5 Јуни 2007
  Машко
  koga sme kaj pari, moze da mi pozajmi nekoj 500 eu ? :))))
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kamikaza333

  kamikaza333
  Gaining Experience

  320
  54
  3 Јануари 2009
  Машко
  Студент ИТ
  Мислам дека може, прашај го Federer или Nadal. :)
   
 12. dArrkii

  dArrkii
  Intern

  210
  7
  17 Мај 2011
  so much offtopic! gtfo from thread!
   
 13. важна

  важна
  Gaining Experience

  461
  97
  19 Април 2010
  Женско
  Дизајнер
  и шо сеа фраер си со ова шо го пиша?

  Иначе Дарки јас би ти позајмила ама немам ни алертпеј, ни пејпл ни ништо за онлајн плаќање :confused: и мразам онлајн плаќање, те картички внесување, те адреса внесување те тел број абе ајде глупости, се знае за што е интернетот, ај ако не и храна да купуваме од интернет ебаго. Али и јас отидов оф-топик сеа :D
   
  На mariomako му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. MARTIN_MKD
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  2,514
 2. NIKIHACK
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,237
 3. kozlemk
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,411
 4. B^nDIT
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  689
 5. pipelin
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  612
Вчитување...

Сподели

Вчитување...