1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Да ми позајми некој 1$?

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од dArrkii, 5 Декември 2011.

1. dArrkii

dArrkii
    Intern

210
    7
    17 Мај 2011
    Вака, пред некој ден ми стигнаа 9,14 $ од микроворкерс е сега тие 9 планирам да ги инвестирам во НЕОБУКС ама таму може да се инвестира само по 5долари. (5-10-15-20 и тн.). Е сега да има некој да ми даде 1$ на заем ќе му вратам кога ќе ги извадам парите (за 1 месец најкасно!) неможам да ставам на картичка не ми е верифицирана... Се работи за АлертПеј.
    Благодарам!

2. pipelin

pipelin
    On your way to fame

1,198
    781
    8 Мај 2010
    Машко
    Јас можам да ти пратам на AlertPay но идејата со NeoBux ти е малце лоша. Зашто инвестираш во PPV сајтови? нема да добиеш некој голем профит од нив.
    Патем ИБиз Македонија разгледај има доста други подобри методи.

На dArrkii му/ѝ се допаѓа ова.
  3. kamikaza333

kamikaza333
    Gaining Experience

320
    54
    3 Јануари 2009
    Машко
    Студент ИТ
    Дефинитивно не вложувај во Neobux. Вложив 15$ купив прво 40 потоа уште 40 и 30. Се на се 110. А просекот на клик им се движи од 1-1.5 Без разлика колку и да ги рециклирам, не се исплаќа со рентед, а и сумјам дека се ботови. Директни реферали со стандарден можеш да имаш 30 од кои добиваш по 0.0005$ per click од обичните реклами. Од оние стандард и екстендед многу ретко се добива а 0.005 земаш од тие. Така да од необакс не можеш да ќариш брзо а можеби и воопшто бидејќи промените се идиотски. 0.001 за клик... 0.0005 за реферал клик. Не знам какво би било искуството со Golden акаунт и повеќе реферали, ама ќе треба да работиш многу време додека си ги вратиш парите па потоа дали и пак ќе ти се исплати. Дефинитвно јас ќе ги повлечам тие пари што ги вложив и крај :)

4. тотето

тотето
    Спамер

693
    674
    4 oктомври 2011
    Машко
  5. dArrkii

dArrkii
    Intern

210
    7
    17 Мај 2011
    рентед реферал клик е 0.005 значи не е 0.0005 и знам дека неможам да заработам брзо но сакам да пробам ете, 10 долари не се кој знае колку :)
    @pipelin види ако можеш прати ми, или остави скајп овде за контакт што било, фала!

6. тотето

тотето
    Спамер

693
    674
    4 oктомври 2011
    Машко
  7. dArrkii

dArrkii
    Intern

210
    7
    17 Мај 2011
    I don't care :p
    @pipelin, sho napraj bratce :) ?

8. kamikaza333

kamikaza333
    Gaining Experience

320
    54
    3 Јануари 2009
    Машко
    Студент ИТ
    А кој рече рентед дека се 0.0005???? Тоа е за директни реферали. На тој начин они се осигуруваат дека нема да заработиш фер преку директни реферали и те приморуваат да изнајмуваш реферали кои се - многу веројатно Ботови а и стануваат неактивни после многу кратко време и мораш да плаќаш 0.07 за да го обновиш со друг, а тој што станува неактивен не ти направил вкупно 0.07. И ти џабе си ги дал парите за рент за тој реферал, гратис за нив. Во секој случај пробај, и јас да сум бил на твое место колку и да ми збореле најверојатно немало никој да слушам, ама сега би слушал :) Ако сакаш можам да ти ја покажам состојбата на моите реферали па да се разочараш :)
    You don't care за парите, ама времето?? Сега сигурно си викаш еј 2 минути дневно 10 реклами и готово, хаха што е тотално погрешно. Со среќа :)

На тотето му/ѝ се допаѓа ова.
  9. stefan_v

stefan_v
    On your way to fame

1,417
    599
    3 Мај 2010
    Машко
    можам да ти дадам 1 долар на paypal...

10. Mao

Mao
    Gaining Experience

943
    486
    5 Јуни 2007
    Машко
    koga sme kaj pari, moze da mi pozajmi nekoj 500 eu ? :))))

На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
  11. kamikaza333

kamikaza333
    Gaining Experience

320
    54
    3 Јануари 2009
    Машко
    Студент ИТ
    Мислам дека може, прашај го Federer или Nadal. :)

12. dArrkii

dArrkii
    Intern

210
    7
    17 Мај 2011
    so much offtopic! gtfo from thread!

13. важна

важна
    Gaining Experience

461
    97
    19 Април 2010
    Женско
    Дизајнер
    и шо сеа фраер си со ова шо го пиша?

Иначе Дарки јас би ти позајмила ама немам ни алертпеј, ни пејпл ни ништо за онлајн плаќање :confused: и мразам онлајн плаќање, те картички внесување, те адреса внесување те тел број абе ајде глупости, се знае за што е интернетот, ај ако не и храна да купуваме од интернет ебаго. Али и јас отидов оф-топик сеа :D

На mariomako му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
  1. MARTIN_MKD
    Одговори:
    21
    Прегледи:
    2,514
  2. NIKIHACK
    Одговори:
    5
    Прегледи:
    1,237