• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Да ми објасни некој??

  • Ја почнал/а темата
  • #1

NIKIHACK

Intern
10 февруари 2008
438
27
www.facebook.com
Еве вака сакам некој ако сака така убаво и накратко да ми објасни како се работи со оваа подолу,то се менува со менувањето на одредена вредност,кои промени на звукот се случуваат...
Значи сакам да знам зашто служи секое копче
Фала однапред

 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Чекај.. Прво објасни од кај ти е ова..

Ако не се лажам, ова е од последната Fl Studio така? Или ..?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

NIKIHACK

Intern
10 февруари 2008
438
27
www.facebook.com
да токму така,од FL Studio 8,и моабетот е дека имам слаб микрофон,и затоа го ставам тој еффект максимус со кој се појачува звукор,мегутоа во позадината има многу ноис(крчење) па си имам и Adobe Audition 3.0 и со него со noise reduction ефектот го тргам тоа и излева феноменално квалитетен звук.Но сакам да знам како најдобро да го подесам во ова максимус да нема ехо ова она,па затоа помагајте....
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,972
Мислења
853,904
Членови
29,621
Најнов член
unnamed192
На врв Дно