• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Да центрирам банер во Joomla

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

vetarvomagla

Intern
22 јуни 2007
55
1
Како можам да центрирам банер. Пробувам секако ако неможе никако.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

vetarvomagla

Intern
22 јуни 2007
55
1
Фала, конечно :) А дали знаеш случајно која големина е банер модулот во џумлата. Поточно должината, зошто ако ставам подолг банер, ми излегува надвор.За да знам точно да ги правам банерите?
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
najbrzo i najednostavno bez kodovi gledanje ni nisto
napravi printscreen i vo paint iseci ja slikata snimi ja i posle vidi koja e dolzinata

1 min rabota
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

vetarvomagla

Intern
22 јуни 2007
55
1
Абе од прилика ми е нешто повеке од 180px. Ок си е и вака,ама подобро би било да знам точно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,807
Мислења
850,878
Членови
29,494
Најнов член
Nikimoler
На врв Дно