• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

D-Link Dl-524 wireless g router

  • Ја почнал/а темата
  • #1

G.P

Intern
15 октомври 2007
9
0
Ke Ve molam za pomos. Imam 2 PC, eden desktop i 1 laptop (ima wireless), konektiran sum na internet so adsl preku on.net (solo), zemav wireless router d-link Dl-524, kako da go podesam router-ot za da bidat on-line dvata PC.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

G.P

Intern
15 октомври 2007
9
0
Mu konfigurirav pppoe i pak ne saka, a toa i sakam da go napravam desktop-ot da bide so kabel a laptop-ot wireless
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

G.P

Intern
15 октомври 2007
9
0
Ke mi treba uste ednas Vasata pomos. Dali e mozno sega od kako se povrzani so wireless router-ot, dvata PC nekako da bidat vo mreza t.e. da se gledaat eden so drug.

P.S.
Desktop-ot ima Windows XP SP2, a laptop-ot ima Vista ultimate edition
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

G.P

Intern
15 октомври 2007
9
0
E da, ama mene firewall-ot mi bil uklucen taka da ne se gledaa, sega e ok
Tnx _EAX
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,972
Мислења
853,904
Членови
29,621
Најнов член
unnamed192
На врв Дно