• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Cyberpunk 2077

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
4,979
5,415
Мелмак
Тамам е, ама треба да го спуштите пачот од прилика 300MB мислам. Тешко да се дојде до серверот има големо оптоварување. Имајте предвид дека треба и најновиот NVIDIA драјвер да го имате.
Зашо најнов нвидиа драјвер? Шо сум пропуштил?
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,983
15,808
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
И вреди ли да се купи?
 

wolverine

On your way to fame
27 јуни 2012
919
902
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 6700K @ 4 GHz + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
Gigabyte GA-Z170X-Gaming 3
Storage
Samsung 960 EVO M.2 + HDD 1TB WD EZEX
PSU
EVGA SuperNOVA 750 G3
RAM
32GB G.Skill TridentZ DDR4 @ 3000 MHz
Video card
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
DELL UltraSharp U2412M
OS
Ubuntu
Неоптимизирана и глупа игра со напумпан маркетинг. Има 100% поубави игрици да се играат него овие глупости.
 

wolverine

On your way to fame
27 јуни 2012
919
902
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 6700K @ 4 GHz + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
Gigabyte GA-Z170X-Gaming 3
Storage
Samsung 960 EVO M.2 + HDD 1TB WD EZEX
PSU
EVGA SuperNOVA 750 G3
RAM
32GB G.Skill TridentZ DDR4 @ 3000 MHz
Video card
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
DELL UltraSharp U2412M
OS
Ubuntu

dekomote

Practice makes perfect
11 ноември 2014
915
1,964
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
Да, ова е за сите што ја величат Cyberpunk. Братче јас ви ја лепам вистината.
- Vasko Eftov

Знаеш дека некој почнал да игра ПЦ игрици пред 2 години кога се буни за ситни багови и захтевност.

Значи играта е технички мастерпис. Корнење хардвер ама навистина има зашто.
За приказната ќе видиме, ама не верувам дека ќе е лоша. Можда не вичер левел, ама сигурно не лоша.

Во секој случај, играва ни од близу не заслужува „овие глупости“
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,448
8,562
Скопје
Да, ова е за сите што ја величат Cyberpunk. Братче јас ви ја лепам вистината.
Брат, твојот аватар не е Волверин туку се само двајца зинати бетмени во профил, свртени еден кон друг.
Само ти ја лепам вистината.
1607592705109.png
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,442
4,006
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Katastrofa e igrava, znaci da sumirame i od prethodnite temi:

PlayStation 5 ne go biva i e laga
Cyberpunk 2077 ne ja biva i e laga
MK dobi veto za EU


Samo edno od ovie e vistina, vie ocenete koe.
 

Jovan2389

On your way to fame
22 април 2013
712
701
Штип
Jovan2389's setup  
Processor & Cooler
I5 6300 HQ
Storage
1TB ; M.2 SSD Kingston 120GB
RAM
8 GB
Video card
NVIDIA Gtx 950m Gddr5 4GB
Case
Lenovo Ideapad 700-15isk
Mouse
SteelSeries Rival 300
Monitor
Lenovo Ideapad 700-15isk
OS
Windows 10
Cyberpunk 2077 е далеко од глупости, но исто како сопственик на пс4 слим верзија, би почекал неколку недели до месец дена па да се одлучам дали би ја играм на current-gen, - баговите и фпс дропс не се проблем, тоа се решливи проблеми за брзо време, но доколку градот не е жив и е празен на последната генерација на конзоли тогаш мислам дека е подобро да се игра на PC/PS5/XBOXx.
Како и да е, ова треба да се изигра без разлика дали е перфектна, бидејќи самата замисла е ремек-дело во кое е вложено многу труд.
 

nikoa1809

Gaining Experience
11 јули 2015
150
128
На PC smooth experience e. Освен багови, има премногу scripted game crashes. Инаку играта е amazing, еве седам 15 минути гледам телевизија во играта. Емисија, па вести... Мислев ќе се повтара нешто, ама не. Толку се потрудиле да си immersed и на крај некој баг те вади. Ако не сте hyped, почекајте месец да се среди.
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,189
3,267
Битола
Тестирав на 1070ка на се Ultra/High на 1440p (БЕЗ RT И DLSS бидејќи не поддржува).

Резултати 22 FPS со се maxed out. Додека не стигни 3080ката, ќе се тера на медиум валјда, па потоа одиме RT + DLSS.

LFZPzwrBNO.jpg
 

Aowek

Gaining Experience
14 април 2012
665
366

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,189
3,267
Битола
Со што измери фпс ?
NZXT CAM OVERLAY.

Музиката е оган.

В кола при возење в град ми вади 25 FPS. Паѓа 3-4 при скриптирани сцени. Ова зборуваме се Ultra/High што може да се уклучи за растеризација на 1440p. Ќе оптимизирам секако. Cyberpunk2077_ltOJE9ao74.jpg
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,189
3,267
Битола
Можам цел ден да шетам низ светот и ништо друго да не правам. Изгледа живо, полно, разновидно. Детали насекаде. Old-Gen верзииве читав помалку се населени.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,045
Мислења
837,518
Членови
28,976
Најнов член
Horus
На врв Дно