• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Cyberpunk 2077

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,548
4,225
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Каа врне,истура
Многу сомнително ми е ова, да не е начин да префрлат фокус?

Еве хакерите се заканиле дека по 2 дена ќе ги пуштат сите информации, овие јавно објавија дека се хакнати (прекршија правила), па да видиме...
 

Dajman

Gaining Experience
19 септември 2020
69
108
Многу сомнително ми е ова, да не е начин да префрлат фокус?

Еве хакерите се заканиле дека по 2 дена ќе ги пуштат сите информации, овие јавно објавија дека се хакнати (прекршија правила), па да видиме...
Можно е да е некоа диверзија но не ми е верно баш. Пред некој 4-5 години исто вака ги хакнаа (понеуспешен напад беше мислам) дечките имаа иста ваква објава со истата слика,содржина и фонт :LOL: . Исто им бараа пари или ке пуштеле информации за cyberpunk и одговорот беше ист. Најверојатно имаат некој душман од внатре.
 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,164
1,636
Многу сомнително ми е ова, да не е начин да префрлат фокус?

Еве хакерите се заканиле дека по 2 дена ќе ги пуштат сите информации, овие јавно објавија дека се хакнати (прекршија правила), па да видиме...
Овие едвај чекаат да го пушти некој кодот да им ја оправат играта други.
 

psyman

Gaining Experience
30 март 2018
94
145
Незнам дали е по трагично шо ги хакнале, или шо користет Perforce за version control во 2021
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,734
3,917
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Па се знае зошто не излезе пачот уште.
 

Dajman

Gaining Experience
19 септември 2020
69
108

gego

Gaining Experience
6 декември 2009
293
305
Скопје
gego's setup  
Processor & Cooler
Core 2 Duo CPU E750 & defoult cooler
Motherboard
MSI P43
Storage
WD Caviar Green Sata II 640GB
PSU
NoName
RAM
4GB
Video card
NVIDIA GeForce GTS 250
Case
NoName
Mouse
Blaody V5
Keyboard
A4Tech X7 G800W
Monitor
Samsung SincMaster 2233BW
Џабе е пач,играва нема да живне дур не се префрлат сите на барем 2060ки. А тоа нема да се случи во скоро време за жал.
За тоа се криви копачите и копачките. Нема евтини мид енд карти. А и нови конзоли нема...Ќе се играат индие игри :D
 

Dajman

Gaining Experience
19 септември 2020
69
108
За тоа се криви копачите и копачките. Нема евтини мид енд карти. А и нови конзоли нема...Ќе се играат индие игри :D
Имаат удел, но не би рекол дека се криви. Пандемијата е најкрива,па следува неспособнста да се произведат доволно чипови спрема побарувачка и тука настапуваат скалперите (дали поединци, дали компании) и копачите се единствена конзумерска група на тој продукт кои можат/би се нафанале да ги платат ретардираните цени. И без нивниот удел пак не би имале солидни цени пошо не се само копачите алчни за брза заработка, до некаде и тие се жртви на ситуацијата меѓутоа имаат повеќе алатки да маневрираат низ ретардираноста. Во цел синџир на исхрана ние гејмерите сме најдолу, исто како што глушецот хипотетички може да искажува релативна супериорност над лебарката така и одредени копачи ни потфрлаат ниски ударци, а на крај сите сме заебани глувци и лебарки кој сакаат скришум некоја ронка да украдат од човекот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: gego

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,331
3,516
Битола
Почнуваат да излегуваат квалитетни модови коишто полека поллека ја поправаат играта. Има и мод за AI Crows однесувањето ќе го испробам и тој.

explorer_aCY59GOE1Y.jpg
 

Dajman

Gaining Experience
19 септември 2020
69
108

goramn

Intern
6 март 2021
3
12
Nödinge

Официјалните измени за новио апдејт. Изгледа сеа ќе заличе на финалната релиз верзија, а не алфа билдови да играме. :д
 

Dajman

Gaining Experience
19 септември 2020
69
108

Официјалните измени за новио апдејт. Изгледа сеа ќе заличе на финалната релиз верзија, а не алфа билдови да играме. :д
Дур не испадне поарно да не си правиме филмови, доста пати се испоразочаравме.
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,734
3,917
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64

Enquito

On your way to fame
8 август 2017
1,609
988
Луѓево сеуште се толку salty oд тоа што се случи со Cyberpunk што го дислајкуваат видеово. Јас го изгледав цело и не слушнав дека нешто лошо кажаа.

Погледнете го атачментот 99286
Рекоа од Јутубе дека се жалеле за Дислајковите и ќе ги укинат, односно ќе можеш да ставиш дислајк но нема да пишува колку има вкупно дислајкови, само лајкови. Нема да има ратио.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,697
Мислења
848,907
Членови
29,431
Најнов член
XFXRX580
На врв Дно