• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Cyberpunk 2077

Jovan2389

On your way to fame
22 април 2013
712
701
Штип
Jovan2389's setup  
Processor & Cooler
I5 6300 HQ
Storage
1TB ; M.2 SSD Kingston 120GB
RAM
8 GB
Video card
NVIDIA Gtx 950m Gddr5 4GB
Case
Lenovo Ideapad 700-15isk
Mouse
SteelSeries Rival 300
Monitor
Lenovo Ideapad 700-15isk
OS
Windows 10
View: https://www.youtube.com/watch?v=QfpoTjUz1BY&t=1s&ab_channel=IGN


Еве ревју за старите конзоли од IGN, не е игрива , затоа решија да дадат рефунд на сите што сакаат, бидејќи не прикажале никакви информации за старите конзоли.
ПС- немојте муабети стара конзола 7 години, тоа требало они да го земат у предвид, да изгледа како на ПС5 и да не оди да речеш ок толку може конзолата, но овде ниту изгледа ни пак има игрив фраме-рејт.
За багови ми е сеедно.
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,196
3,284
Битола
Непопуларно мислење:

Потрошија ресурси и време за да „ја осакатат за да работи на PS4 и XBOX1". Тоа време можеше да се потроши за да ја перфектираат за на PC и новиве конзоли. НО, голем број од порачките валјда им беа и од овие стари конзоли што имаат.
 

Enquito

On your way to fame
8 август 2017
1,515
915
Непопуларно мислење:

Потрошија ресурси и време за да „ја осакатат за да работи на PS4 и XBOX1". Тоа време можеше да се потроши за да ја перфектираат за на PC и новиве конзоли. НО, голем број од порачките валјда им беа и од овие стари конзоли што имаат.
Има околу 110 милиони ПС4 и околу 50милиони Хбокс Оне, колку има ПС5 и Хбокс Сериес?
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,196
3,284
Битола
Има околу 110 милиони ПС4 и околу 50милиони Хбокс Оне, колку има ПС5 и Хбокс Сериес?
Па затоа од алчност извадија и таква верзија. За бројки да шпекулирам не знам ама со оскудацијата многу малку.
Мислењето е автоматски споено:

Ме уби музиката.
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,579
3,735
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Доста интересен е разговорот што постираше @DarthJe5us на претходната страна. Овој дел ми е најдобар и влева надеж дека играта не е планирано да биде таква каква што е сега во поглед на AI и NPC:

K: Are the patches just purely looking at glitches/bug/crashes or will there be gameplay improvements? What about AI and NPC behaviour?

CDPR: To be honest those are the same for us. AI and NPC behaviour for us are the bugs.

Посебен поздрав до сите членови овде што толку жустро се противеа и ги нарекуваа хејтери и плукачи сите што се жалеа за ова.
 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,079
1,562
Можеби и е баг однесувањето на NPC, можеби постои код за тоа ама поради некоја причина не работи како што треба.
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,196
3,284
Битола
Затоа им беше она второто одлагање до 10ти октомври. Специфично најавија дека НИ ТРЕБА ВРЕМЕ верзијата за OLD GEN да ја средиме. Знаеја тие дека е срање и сега во најнови изјави велат дека се извинуваме не знаевме дека ДО ТОЛКУ Е СРАЊЕ.
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,477
4,066
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Непопуларно мислење:

Потрошија ресурси и време за да „ја осакатат за да работи на PS4 и XBOX1". Тоа време можеше да се потроши за да ја перфектираат за на PC и новиве конзоли. НО, голем број од порачките валјда им беа и од овие стари конзоли што имаат.
Не те разбирам, играва требаше да искочи во април и таргет беа тогашните конзоли. Ова што се одложи и што искочија нови конзоли е непредвидено, затоа и нема верзија за PS5.
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,196
3,284
Битола
Не те разбирам, играва требаше да искочи во април и таргет беа тогашните конзоли. Ова што се одложи и што искочија нови конзоли е непредвидено, затоа и нема верзија за PS5.
Jaс се водам според оваа нивна изјава каде велат играта премина во NEXT GEN игра на пола пат и време им треба да ја оптимизираат за СИТЕ верзии (тука валјда нагласок на CURRENT (OLD) GEN, бидејќи играта ја тераат како NEXT GEN -- примарна платформа PC). chrome_OhN9gavDpa.jpg
 
Последна промена:

deadpool

Gaining Experience
31 декември 2018
205
210
Баш вчера ми се деси ова, си викам од кај искочи колава, ја немаше :D
Мислењето е автоматски споено:

Воздушен превоз односно летечки/лебдечки коли кои играчот може да ги пилотира имаше во план ама го исфрлија бидејќи беше преамбициозно.
Исфрлија зш кујзнае колку багој имало тоа :)
Мислењето е автоматски споено:

Jaс се водам според оваа нивна изјава каде велат играта премина во NEXT GEN игра на пола пат и време им треба да ја оптимизираат за СИТЕ верзии (тука валјда нагласок на CURRENT (OLD) GEN, бидејќи играта ја тераат како NEXT GEN -- примарна платформа PC).Погледнете го атачментот 94778
Almost being и being не е исто. Играва не е за некст џен само и сега се вадат.
 
Последна промена:

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
937
2,045
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
Уште сличиња. (сите се ингејм, не во цинематик или видео)

20201214231248_1.jpg 20201214231524_1.jpg 20201214235721_1.jpg 20201215125611_1.jpg 20201215130503_1.jpg 20201215144310_1.jpg 20201215154115_1.jpg
 

pecko95

Gaining Experience
5 април 2018
173
162
Jaс се водам според оваа нивна изјава каде велат играта премина во NEXT GEN игра на пола пат и време им треба да ја оптимизираат за СИТЕ верзии (тука валјда нагласок на CURRENT (OLD) GEN, бидејќи играта ја тераат како NEXT GEN -- примарна платформа PC).Погледнете го атачментот 94778
А со лажни / погрешни system requirements што ги пуштија за PC што правиме..? И тоа ли не го провериле како што треба хахах
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,579
3,735
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64

toplel

Practice makes perfect
18 август 2016
958
1,328
Можеш и со старата да пробаш.

Браво за серковциве. Користат извадок од друго видео и тврдат дека е оригинална содржина и требало да им дајш кредит аку напрајш re-upload. Хах. Ова е оригиналното.

 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,579
3,735
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Браво за серковциве. Користат извадок од друго видео и тврдат дека е оригинална содржина и требало да им дајш кредит аку напрајш re-upload. Хах. Ова е оригиналното.
Јбг, смешно меме е, сега сите ќе го споделуваат :)
 

toplel

Practice makes perfect
18 август 2016
958
1,328
Јбг, смешно меме е, сега сите ќе го споделуваат :)
Се сложувам дека е смешно како формат за меме, и смешното е делот кај што експлодира компјутерот, а не му даваат кредит на оригиналниот креатор. Аверзија имам на вакви неправди. :)
 

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
937
2,045
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
Последни, ветувам, секако ја завршив:

20201215170615_1.jpg 20201215170924_1.jpg 20201215172344_1.jpg 20201215173323_1.jpg 20201215175447_1.jpg 20201215192324_1.jpg 20201215192657_1.jpg
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,579
3,735
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
937
2,045
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
Ја заврши? Ваква игра не се завршува туку така, сега имаш уште стотина саати зезање низ град. Oh, wait...
Неам време за зезање низ град. Не ми праи ќеф таков гејмплеј. Ама имам уште стотина сајдови што ги открив. Поголемите ги наравив.
Здравје, коа ќе немам што друго да играм, и време повеќе.
 

Zippo

On your way to fame
22 октомври 2014
877
721
Zippo's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-3930K CM Hyper D92
Motherboard
ASUS SABERTOOTH X79
Storage
Samsung 750 EVO 500GB
PSU
CM V 650
RAM
32GB DDR3 1333
Video card
Onboard
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Gembird Bluetooth
OS
Windows 10, Windows Server 2016

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,120
Мислења
838,814
Членови
29,033
Најнов член
Newlearner
На врв Дно