• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Cyberpunk 2077

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,442
4,006
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Можам цел ден да шетам низ светот и ништо друго да не правам. Изгледа живо, полно, разновидно. Детали насекаде. Old-Gen верзииве читав помалку се населени.
Со 1070-ка ти си ептен old-gen, не хејтај...:cool:
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,442
4,006
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro

wolverine

On your way to fame
27 јуни 2012
919
902
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 6700K @ 4 GHz + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
Gigabyte GA-Z170X-Gaming 3
Storage
Samsung 960 EVO M.2 + HDD 1TB WD EZEX
PSU
EVGA SuperNOVA 750 G3
RAM
32GB G.Skill TridentZ DDR4 @ 3000 MHz
Video card
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
DELL UltraSharp U2412M
OS
Ubuntu
Можеби ќе и дадам шанса во наредниов период, мада не сум нешто по Sci-Fi игри затоа и не ми се допаѓа иницијално. Повеќе сакам реални игри.
 

Ate97

Gaining Experience
29 април 2017
56
144
Скопје
1607598928534.png
Интересно е што 1660 super вади подобри резултати од 1080 и доста подобри од 1070. Многу лошо им стареат постарите генерации. Така да мислам дека за година две ќе биде истото со 2080 супер и 2080ти, ќе вадат доста помалку фпс во нови игри од 3060ти и 3070.
 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,062
1,539
Една мана има, багови
Прилично неоптимизирано делува.

А и игра што почнува со turret shooting дел не ми дава confidence дека остатокот од играта е добар.

едит. 2 turret shooting делови во првиот саат и туторијал што те учи како се игра FPS, страшно
 
Последна промена:

dekomote

Practice makes perfect
11 ноември 2014
915
1,964
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,189
3,267
Битола
Од 2007 навака му е на пат 3080ката.
Мислењето е автоматски споено:


Не знаеме сите.
Главна алатка ти е хиперболизмот во твоето аргументативно ќесе. Лесна е за користење, на 5 години се учи, кога ќе си го удриш коленото и рикаш како да ти се откинала ногата.
 

dekomote

Practice makes perfect
11 ноември 2014
915
1,964
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
Главна алатка ти е хиперболизмот во твоето аргументативно ќесе. Лесна е за користење, на 5 години се учи, кога ќе си го удриш коленото и рикаш како да ти се откинала ногата.
А тебе лажење и фалење:

за некоја недела.
Во кој универзум „некоја недела“ е од 6ти октомври до 10 декември?
И не е проблемот шо ја немаш и што ваљда не си ја купил, проблемот е што прв си што го вади на маса да мери и да кажува што е PCMR, јак PC, Old Gen и слични работи. Хипокризија.
 
Последна промена:

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,189
3,267
Битола
Во кој универзум „некоја недела“ е од 6ти октомври до 10 декември?
Во универзум каде претходните 5 launches на НВИДИА ги ваде за некоја недела.
Мислењето е автоматски споено:

Јас заглавив на pubic hair style.
Џабе се мачиш, во огледало не излегува „сабјата“ кога се гледаш, дал bug дал feature, бог знае.
 
  • Тажно
Реакции: Avid

dekomote

Practice makes perfect
11 ноември 2014
915
1,964
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
  • Хаха
Реакции: Avid

-={K-O-R-U-N}=-

Practice makes perfect
6 ноември 2012
1,746
1,766
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3700X / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gigabyte GTX 1080 ti Aorus Extreme
Case
NZXT S340 Elite
Mouse
Razer Deathadder Chroma
Keyboard
Asus Echelon Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
BenQ PD3200Q 32" \ LG 24"
OS
Windows 10 Pro

ImTheDude

On your way to fame
31 октомври 2011
590
663
ImTheDude's setup  
Processor & Cooler
i7 4790k Neptwin V2
Motherboard
Asus Maximus VII Ranger
Storage
Samsung 850 EVO 256 GB + 4TB HDD
PSU
CM V750 80+ Gold
RAM
2x8GB Fury Red @ 1860 MHz
Video card
Gigabyte GTX 980ti G1
Case
Thermaltake A41 Snow Ed.
Mouse
Steelseries Rival 3
Keyboard
Gigabyte K83, Logitech F710, XBox 360
Audio
Focusrite Scarlett 2i2 2nd
Monitor
AOC AG241QX @ 144Hz & Asus VS247H 24" @ 60Hz
OS
Win 10
На 2060 со 4790К на 1440п со обавезно вклучен DLSS, HIGH preset кој всушност е комбинација од Medium/High, секако без RT, се движи од 50-80 фпс. Прилично мазно изгледа со вклучен gsync кога си во една област подолго, но има повремено чудни дипс кога се менува од една гужва во друга. Без DLSS би била неигрива, околу 25-30фпс.
До сега немам сретнато многу големи багови, најчесто се визуелни, понекогаш баговити механики. Клипинг на текстури има често, се случува да се изгубат од никаде обични нпц-а, кога се возиш а друг е возач знае да крши сијалици и да гази пешаци без проблем.

Се на се, до сега релативно позитивно искуство од ~5h gameplay, ќе видиме за понатаму.
 

dekomote

Practice makes perfect
11 ноември 2014
915
1,964
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
RTX 2060, 2700x, 16GB рам, вози 1440p на Ultra Preset со DLSS на Quality, 60fps.
Со РТ паѓа испод 20.

Играва има неверојатен звук.
 

toplel

Practice makes perfect
18 август 2016
955
1,321
Вистина дека има багови, ама не се сеќавам дека некоја игра излегла перфектна. И не налетав на некои game-breaking. Ќе се поправат преку фидбек и драјвери.

Играта е буквално smooth за играње и не се сеќавам кога последно сум осетил ваква добра оптимизација од прв ден.

Снимив перформанси од повеќето preset-и со конгигурацијава од потпис. Игрива е на сите подесувања smooth дури и Ultra е мазно и нема stutter.

Во прилог ставам плеј листа ако некого го интересира.

ЛИНК
 

dekomote

Practice makes perfect
11 ноември 2014
915
1,964
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
Играва го заслужува хајпот бар од малку време што ја играв. Навистина е техничко чудо. @gOJDO техно, пуцање, возење, ц*цки, графика топ, топење силикон, што сакаш повеќе?
 

toplel

Practice makes perfect
18 август 2016
955
1,321

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
4,979
5,415
Мелмак
Приказната е онака
(бар до сега, стигнав до делот коа се појавува киану ривс и некако не ми се свиѓа таа насока на приказната)
, визуелно е топ, багови многу...

На 2060 супер тера без никаков проблем на 1080п со све кренато (по дифолт коа ја стартував се беше на high, dlss на auto, ray tracing на ултра).
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,565
3,725
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Добро, мислам дека играва треба да добие Гинисов Рекорд за најрекламирана игра на сите времиња. И овде успеале да се изрекламираат (во видеото зборат општо за mind upload, ама во 13-та минута ептен класична реклама ѝ прават :LOL: )

 

Tomislav96

On your way to fame
7 февруари 2013
850
961
Играта спие на мојот лаптоп во потпис, на Low / 1080p секако, но textures на high, неќев да пробувам со појако да не се разочарам. Битно се игра солидно, невидов колку фпс има али на 144hz екран делува мазно :) инсталирана на NVMe SSD и лоадинг тајмот и е одличен...

Тие што немате High End PC, играта е сосема добра и на слаб уред ( како лаптопов ) без разочарување, пробајте си ја
Си бара навистина време да и посветите и дефинитивно не е за сите, си има своја публика
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,045
Мислења
837,518
Членови
28,976
Најнов член
Horus
На врв Дно