1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

CV на македонски

Дискусија во форумот 'Вработување' започната од Enforcer_, 30 Септември 2013.

 1. Enforcer_

  Enforcer_
  Practice makes perfect

  946
  1,042
  26 Декември 2012
  Може да ми пратите примерок од европско CV на македонски?

  Се што побарав на google не ми отвара,и имам еден примерок ама во Word2010 не ми го отвара

  CV.jpg

  и ако го отварам од word-от од Windows-от ми дава хиреоглифи
   
 2. masterficx

  masterficx
  Gaining Experience

  1,345
  349
  5 Јули 2009
 3. Enforcer_

  Enforcer_
  Practice makes perfect

  946
  1,042
  26 Декември 2012
  пак ми дава хиреоглифи :S .......
   
 4. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,302
  4,515
  18 Септември 2013
  Машко
  Јас го отворив линков во Kingsoft Office 2013 и се е на македонски.
   
  На Seat му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Enforcer_

  Enforcer_
  Practice makes perfect

  946
  1,042
  26 Декември 2012
  Наместив..направив банална грешка,затоа не сакаше. Како и да е,фала на помошта.
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,186
  7,104
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Explicite art Jasmine Arabia
  [​IMG]
  За неа е CV-то?

  Еве ти го конвертиран во постара верзија на doc во атачмент пробај.
   

  Прикачени датотеки:

  На JasSum му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Enforcer_

  Enforcer_
  Practice makes perfect

  946
  1,042
  26 Декември 2012


  Абе што буричкаш по приватни ствари :D....ја сега приметив..најfail cut до сега :D

  Иначе наместив,глупост праев и си ја увидов грешката.
   
  На Mao и ARMac им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,186
  7,104
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер

Сподели

Вчитување...