• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Custom Resolution!?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Dali i kako moze da se igra nekoja igra so svoja rezolucija???
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Тешко. Сите имаат претходно одредени резолуции. Единствено пробај да ја играш во Windowed mode (ако се пиши вака) и менувај ја големината на прозорецот колку сакаш.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,647
Членови
29,485
Најнов член
ooooti
На врв Дно