1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Custom CD

Дискусија во форумот 'Microsoft Windows' започната од Viktorviksa, 10 Јануари 2011.

 1. Viktorviksa

  Viktorviksa
  Intern

  110
  0
  14 oктомври 2010
  kako da napravam cd na koe ke ima windows, office .. i se drugo sto mi treba i pri instaliranje da se instalira i windowsot i office i se drugo sto ke stavam
   
 2. Speedy

  Speedy
  Gaining Experience

  596
  205
  21 Август 2010
  Машко
  Ке треба да си направиш .MSI инсталационен пакет на Office кој подоцна преку nLite ке го вметнеш во Windows-от и ке направиш бутабилно цеде.
   
 3. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,135
  1,684
  30 Мај 2010
  За да не се мачиш да правиш нешто такво, подобро симни Windows XР/Vista/7 Last Edition. Во нив има вметнато доста корисни програми кои што зависно од твоја желба се инсталираат.
   
 4. Viktorviksa

  Viktorviksa
  Intern

  110
  0
  14 oктомври 2010
  a nekoj si program so kojsto mozam da gi pravam vo msi
   
 5. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,584
  3,522
  11 Декември 2008
  Машко
  Па ти кажаа погоре со nLite се прави.
   
  1 person likes this.
 6. Viktorviksa

  Viktorviksa
  Intern

  110
  0
  14 oктомври 2010
  ""Ке треба да си направиш .MSI инсталационен пакет на Office кој !!!подоцна!!! !!!преку!!! !!!nLite!!! ке го вметнеш во Windows-от""

  ova si go pisal
  nema vrska se razbrafme znaci preku nlite mozes i MSI da pravis i da gi vmetnuvas tnx
   
Слични теми
 1. 386ka
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,282
 2. StarBuck
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,004
 3. krstanoski
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  845
 4. Boldozer
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  1,745
 5. xenon
  Одговори:
  36
  Прегледи:
  2,298
Вчитување...

Сподели

Вчитување...