1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Curiositystream промоција

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од ARMac, 19 Март 2020.

 1. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,457
  7,438
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  За сите што биле некад регистрирани, сега се со замрзнат акаунт, curiositystream.com имаат промоција за 5$ годишна претплата.

  За тие што незнаат ова е во суштина Netflix за документарци. На англиски, со титлови CC на англиски (претежно). Квалитетот е висок а има и опција за 4к (ама не за 5 долари).

  За листа на сите серии овде:
  JustWatch

  Инаку работи на секаков андроид телефон/телевизор/бокс (Андроид 5.0+), веб бровсер, а има дури и плагин за коди иако не сум го пробал.

  Јас сум претплатник, ако има некој заинтересиран и има прашање бујрум.
   
 2. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  958
  1,160
  9 Јуни 2011
  Машко
  Промоцијата е преку ваучер нешто или? пошо ја ова го гледам..

  HD Annual
  $19.99USD
  /year*
  High Definition Streaming
   
 3. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,457
  7,438
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Само ако си бил член од порано, со деактивиран акаунт.

  upload_2020-3-19_22-1-33.png
   
 4. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
  Има ли втор audio description трак, како што има на нетфликс?
   
 5. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,457
  7,438
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Незнам што е тоа, ако можеш објасни ми.

  Видов на нет, нема документарни филмови се ова. Наратив има цело време.

  Кратко демо


  View: https://www.youtube.com/watch?v=2bmoYlr1U7U&feature=youtu.be
   
  Последна промена: 20 Март 2020
  На masterwu му/ѝ се допаѓа ова.
 6. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
  Фала за инфо. На некои документарци на Нетфликс има audio description аудио, пример при интервју го кажува името на човекот што зборува и каква улога има (адвокат, судија, итн.) :) - значи текст што излегува на екран, аудио description тоа го чита.
   
 7. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,457
  7,438
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Да те разбрав, нема такво нешто. А да ти кажам искрено мене ми вртат на ТВ-то онака, слушам, подгледнувам помалце. Боље тоа него да се трујам со корона и 400 прес конференции на ден за истата работа.
   
  На DonFrozex и masterwu им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. bobanmak
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  2,552
 2. HijackHacker
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,440
 3. kirev
  Одговори:
  36
  Прегледи:
  6,131
 4. elena27
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  2,548
Вчитување...

Сподели

Вчитување...