• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

css menu

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Voya

Intern
11 април 2008
96
8
display:inline;

ili

float:left;


sho e bolje?:chudenje:
 

Vermilion

Intern
23 јули 2007
92
0
www.ikon-design.net
Епа во зависност што тоа сакаш,
Со inline елементот ќе биде подреден без line break пред или после него.
A со float поточно left, елементот (текст/слика) се поместува лево во централниот/изворниот елемент.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43,517
Мислења
845,822
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно