1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

CS GO

Дискусија во форумот 'Игри' започната од The_EvilLord, 23 Декември 2019.

1. esquimaux

esquimaux
    On your way to fame

587
    986
    16 Јануари 2016
    Машко
    Од overwatch не се добива VAC бан, туку overwatch бан. Другар ти имал нешто друго на пц-то зашто vac се добива автоматски само (според ствари што ти работат во позадина дур играш). Плус кога гледаш риплеј од некој на overwatch секогаш е во твојот ранк за да не варира улогата на скил толку...

2. The_EvilLord

The_EvilLord
    Gaining Experience

154
    83
    26 oктомври 2019
    Машко
    Што знам,му пишуваше you have been banned by overwatch нешто така.Не да го бранам али познавајки го како човек можам да гарантирам дека немал ништо,затоа што професионално се бавеше со цс 1.6.Пред 10тина год играа против стариот тим на Virtus prо.Згора на тоа е најголем противник што го познавам на такви работи.Па не знам што да кажам друго ств.

На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Boco1987

Boco1987
    Gaining Experience

131
    92
    25 Март 2017
    Машко
    За читери увек плачат тие што не знаат да играат.

4. The_EvilLord

The_EvilLord
    Gaining Experience

154
    83
    26 oктомври 2019
    Машко
    ок ок

5. coNNectMKD

coNNectMKD
    Gaining Experience

350
    264
    13 Март 2017
    Машко
    Overwatch има само на ММ. И треба 10/10 да стиснат "Evident beyond a .. бла бла" па да добие овервач „бан“. Али бладање станува темава, се одјавувам :)

На The_EvilLord му/ѝ се допаѓа ова.
  6. yuuxuu

yuuxuu
    Intern

24
    18
    13 Мај 2015
    Машко
    Ниту сум во план со тебе да се докажувам со линкови нит со било кој. Сакаш и крвна слика? За ова да се докажувам со некој по форум е смешно. Одговорив на поставено прашање на членот, со мое искуство. Ти судијо доказ барај на друг не на мене, како што нема да навлезам во тоа како е можно да не начекаш читери на faceit, па зар ти воопшто немаш осет за некои основни работи? Но ај те молам остави се тоа.
    Да, доколку ти работи како викаат нашите "кликерот" и малку саати во игра да имаш ќе приметиш.. нешто тука не штима :)

farkizz, The_EvilLord и на coNNectMKD им се допаѓа ова.
  7. The_EvilLord

The_EvilLord
    Gaining Experience

154
    83
    26 oктомври 2019
    Машко
    Луѓе со 5000 саати на esl major играат а не да приметат дали е некој читер или не.Што значи дека после 4000+ саати во било која игра треба да си ако не про барем на превисоко завидно ниво затоа што тоа е премногу долг тренинг,а јас со помалку од 10 саати играв против суприм и глобал (далеку од тоа дека сум подобар од нив,али далеку и дека се нешто којзнае колку подобри од мене).Али не сме сите исти нели

8. Feelyo

Feelyo
    Gaining Experience

67
    62
    2 Април 2017
    Машко
    Да споредуваш R6 со CSGO ти е како да речеше дека Dota2 професионалец ќе биде професионалец и во League of Legends, тотално неповрзано :)

Ако не може никој да те убеди, зошто сеуште пишуваме, зошто ја направи темава? Или чисто да се пожалиш за како си појак од тие со кои што играш, а сите што успеваат да те победат се читери?

Пикање и "редуцирање рикоил" (односно spray control) ко што го викаш ти, се две тотално различни ствари, но како и да е дека може да се процени кој колку знае да игра уште од одма - се сложувам, но ко за беља па мислам дека ако на тебе е оставено да проценуваш кој треба, а кој не треба да добие бан, ќе бевме 60% од играчите банирани.

Ако мислиш дека вработени во Valve "професионалци" треба да ги гледаат тие демо-а, како си даваш на себе право да ти процениш кој е читер а кој не?

Имам неколку пати играно против професионалци на фејсит, дали тоа мене ме прави професионалец? - НЕ!
    Исто како што си играл против Supreme/Global ранк ти, а воедно - тоа па и не е некое големо достигнување, просечен Global би бил околу 7 левел на фејсит, што не е ништо

ко што кажа @coNNectMKD, тотално се сложувам со него, доста беше објаснување во темава, со сила убавина не бива :)

На coNNectMKD му/ѝ се допаѓа ова.
  9. The_EvilLord

The_EvilLord
    Gaining Experience

154
    83
    26 oктомври 2019
    Машко
    темата фати сосема друга насока.Сите овде сте критичари и професионалци освен поединци.Иако темата беше нешто сосема поразлично врти сучи пак се наоѓа момак како тебе на крај за да искритикува нешто.Темата е завршена,дечките што не се професионални критичари како тебе ми помогнаа да го најдам одговорот.

10. DarthJe5us

DarthJe5us
    Practice makes perfect

1,529
    1,183
    2 Јануари 2012
    Заради читери прекинав пред 3 години да ја играм ЦСГО, баш мислев периодов да ја симнам пак да се занимавам ама изгледа ќе си остане избришана.

Сподели

Вчитување...