1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

CS:GO Razer

Дискусија во форумот 'Игри' започната од BorisSapphire, 5 Јуни 2017.

 1. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  898
  614
  11 ноември 2015
  Машко
  Сакам да ги прашам играчите на CS:GO што користат Razer, дали ако се додаде ова Macro за Bunny-Hop како на видеото ке се рачуна како чит???

  View: https://www.youtube.com/watch?v=AVidX88u9uc
   
 2. Sm0k3y25

  Sm0k3y25
  Баниран/a

  279
  235
  7 ноември 2012
  Машко
  Не се рачуна но bunny hop има speed limit и те прави всушност побавен од одење со нож. така да ти е useless :) Боље вежбај пукање.
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 3. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  845
  538
  20 Декември 2015
  Машко
  ако играш faceit, esea i dr ќе си јадеш банче. А за мм нема гајле. Али иди вежбај остави скрипти за бхоп
   
 4. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  577
  972
  16 Јануари 2016
  Машко
  Спид лимит постои но тоа не те прави поспор од трчање со нож. Напротив скилуван б-хопер може да ќари доста на време и да искочи да пикне пред кантерите на одредени мапи и одредени спонови. Иначе и најмала грешка те укопува и те казнува за тоа и најчесто се губи време наместо да се добие.

  ОТ: Нема да те бануваат за ова, но кај повеќето клиенти се забранети скрипти и освен во највисок скил гејмови (FPL и сл) нема да имаш никаква придобивка од ова. Шансите се дека уште не ти е доделкан aim-от, map awareness-от, team play и слично за да те засегаат скрипти.
   
 5. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,587
  1,693
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Секогаш вреди bHop, а брзината се нормализира по третиот успешен скок, а за тие 2-3 скока ќе ќариш многу во одредени ситуации.

  Скриптава на клипчето погоре не вреди. Подобро стави скок на Скролот (горе и доле) и вежбај движења со маусот и Strafe (W.A.S.D. тајминзи).

  На MM (64tick) многу е потешко да се направи, одколку на 128tick (FaceIt на пример).

  Пример, врвот:
   
Слични теми
 1. gokica
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,211
 2. theMAD
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,639
 3. Teh123
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  540
Вчитување...

Сподели

Вчитување...