Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

CS GO. Од каде да ја симнам?

stojatoni

Intern
3 декември 2012
78
48
Miami, Florida
Дечки вака. внучево ми бара да игра CS GO. Па да прашам пред да барам по интернет,
Дали мора да оди преку Steam играва?
Да не има некој линк проверен за download, без стим итн?

Ако имате пуштете ми. Да сте сигурни дека работи се разбира. Фала
 
Последна промена:

D.P.R

On your way to fame
22 октомври 2016
707
502
USP Tucson
Дечки вака. внучево ми бара да игра CS GO. Па да прашам пред да барам по интернет,
Да не има некој линк проверен за download?
Да сте сигурни дека работи се разбира. Фала
CS:GO е сега CS:2 валјда има торенти негде за двете, ако веќе ја имаш CS2 можиш во launch options да ја играш CS:GO

View: https://www.youtube.com/watch?v=A8cWDxqOG2k&ab_channel=3kliksphilip
 

stojatoni

Intern
3 декември 2012
78
48
Miami, Florida
CS:GO е сега CS:2 валјда има торенти негде за двете, ако веќе ја имаш CS2 можиш во launch options да ја играш CS:GO

View: https://www.youtube.com/watch?v=A8cWDxqOG2k&ab_channel=3kliksphilip
Немам ништо од игри на компјутерот. Ова дека е за него. Инаку одамна не играм јас.
Доволна ни е таа CS GO
 

D.P.R

On your way to fame
22 октомври 2016
707
502
USP Tucson
CS:2 е бесплатна, не знам зошто треба торент.
Во право си, заборајв дека сега е free.
Мислењето е автоматски споено:

Немам ништо од игри на компјутерот. Ова дека е за него. Инаку одамна не играм јас.
Доволна ни е таа CS GO
Спушти Steam, креирај акаунт, спушти ја CS2, ако мора да е CS:GO следи ги чекорите во видеото погоре.
 

stojatoni

Intern
3 декември 2012
78
48
Miami, Florida
Вака компјутерот на кој што ќе игра е послаба i5 5300, 8gb и intel hd graphics.

Бидејќи system requiments на CS GO се помали, затоа и се бара таа да се симне и игра.

Второто прашање беше?
Дали има линк со кој ќе може да се симне без steam.
Бидејќи на компјутерот се работи друга работа, и не е наменет за игри. затоа прашањето беше дали може да се симне без Steam?
Бидејќи тој ќе игра два дена и толку.
Ве молам прочитајте убаво што прашувам.
 

Optipro

Gaining Experience
5 мај 2021
398
284
Вака компјутерот на кој што ќе игра е послаба i5 5300, 8gb и intel hd graphics.

Бидејќи system requiments на CS GO се помали, затоа и се бара таа да се симне и игра.

Второто прашање беше?
Дали има линк со кој ќе може да се симне без steam.
Бидејќи на компјутерот се работи друга работа, и не е наменет за игри. затоа прашањето беше дали може да се симне без Steam?
Бидејќи тој ќе игра два дена и толку.
Ве молам прочитајте убаво што прашувам.
Тешко дека ке оди на intel hd чинам 5500 беше графичката на тој процесор
 

dddragan

On your way to fame
12 август 2014
393
527
Бидејќи на компјутерот се работи друга работа, и не е наменет за игри. затоа прашањето беше дали може да се симне без Steam?
Бидејќи тој ќе игра два дена и толку.
Ве молам прочитајте убаво што прашувам.
Да ти се умешам у штипки малце - не ти е побезбедно да ја симнеш од стим, баш пошто за друго го користиш компјутерот во споредба со торент? Башка бесплатна е…
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
464
891
Вака компјутерот на кој што ќе игра е послаба i5 5300, 8gb и intel hd graphics.

Бидејќи system requiments на CS GO се помали, затоа и се бара таа да се симне и игра.

Второто прашање беше?
Дали има линк со кој ќе може да се симне без steam.
Бидејќи на компјутерот се работи друга работа, и не е наменет за игри. затоа прашањето беше дали може да се симне без Steam?
Бидејќи тој ќе игра два дена и толку.
Ве молам прочитајте убаво што прашувам.
Нема да можеш да ја играш со оваа конфигурација. Дури и на low settings ќе има лаг
 

D.P.R

On your way to fame
22 октомври 2016
707
502
USP Tucson
Вака компјутерот на кој што ќе игра е послаба i5 5300, 8gb и intel hd graphics.

Бидејќи system requiments на CS GO се помали, затоа и се бара таа да се симне и игра.

Второто прашање беше?
Дали има линк со кој ќе може да се симне без steam.
Бидејќи на компјутерот се работи друга работа, и не е наменет за игри. затоа прашањето беше дали може да се симне без Steam?
Бидејќи тој ќе игра два дена и толку.
Ве молам прочитајте убаво што прашувам.
Ако мислиш дека ти е побезбедно од пиратска страна да ја спуштиш одколку од Steam можиш, имаш на YT туторијали како и од каде.
 

stojatoni

Intern
3 декември 2012
78
48
Miami, Florida
Ако мислиш дека ти е побезбедно од пиратска страна да ја спуштиш одколку од Steam можиш, имаш на YT туторијали како и од каде.
Другар во ред е. Ама јас не побарав совет од каде е побезбедно да ја симнам, туку прашањето беше сосема друго.
Пр. Јас барам гуми, ти ми велиш смени си амотзери.

Те молам ако немаш одговор на моите прашања да не пишуваш безпотребно. Нема фајде
 

dddragan

On your way to fame
12 август 2014
393
527
Не бе другар, ти прашуваш од кај да најдам шајки да заковам на летните гуми да ги напраам зимски, ние ти викаме земи зимски, побезбедно е. :)
 
20 јуни 2008
553
597
Ivicakmk's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 5800X & Noctua NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI
Storage
Samsung 970 EVO 500GB + WD Red 2 TB
PSU
Gigabyte P750GM 750W
RAM
2x16 GB Kingston HyperX Fury DDR4 3600 MHz CL16
Video card
Asus TUF RTX 3070 Ti
Case
Sharkoon TG6
Mouse
Razer Basilisk V3 Pro
Keyboard
Gigabyte Aivia Osmium
Audio
Razer Blackshark V2 Pro
Monitor
Dell S2721DGFA / BenQ BL3201PT
OS
Windows 10 Pro
Не бе другар, ти прашуваш од кај да најдам шајки да заковам на летните гуми да ги напраам зимски, ние ти викаме земи зимски, побезбедно е. :)
Земи зимски без пари ги даваат
 
6 ноември 2012
2.001
2.146
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 5800x3d / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gainward RTX 3090
Case
Lian-Li Lancool 215
Mouse
Razer Mamba Elite
Keyboard
Custom TKL Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
Samsung Odyssey G7 32" 240Hz \ BenQ PD3200Q 32" \ Dell U27"
OS
Windows 11 Pro
1) Без пари и без замарање (ќе ти корне од сецкање) = CS2 од Steam директ
2) Без пари и со замарање (ќе ти сецка секако) = пиши Global Offensive на торент, симнувај, good luck

CS2 дека веќе „не постои“ CSGO освен по торенти рандом на кој знае какви сервери/читери
 

omegaRED

Adeptus Astartes
13 септември 2011
2.506
3.413
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
2TB Samsung 970 EVO Plus, 1TB Silicon Power P34A80, 6TB WD Red + 2TB Toshiba
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
4 x 8GB Kingston HyperX @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX4090 Suprim X
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
Keychron Q3
Audio
SteelSeries Arctis Pro Wireless & Logitech X540
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro
99.99% ја инсталираат преку Steam, поради очигледни причини дека е безбедна платформа и бесплатна игра, мала е веројатноста некој на форумов да ја симнал од торент.

Евентуално побарај на reddit, YouTube, или пак на крајот на краевите симни ја од 1337x.to или rargb.to и пробај си ја среќата - со апдејтиран антивирус на готовс

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

D.P.R

On your way to fame
22 октомври 2016
707
502
USP Tucson
Другар во ред е. Ама јас не побарав совет од каде е побезбедно да ја симнам, туку прашањето беше сосема друго.
Пр. Јас барам гуми, ти ми велиш смени си амотзери.

Те молам ако немаш одговор на моите прашања да не пишуваш безпотребно. Нема фајде
Неколку пати ти одговорив дури и видео ти пуштив како да ја спуштиш CS:GO од Steam, сепак твој компјутер и можиш од Zamunda да ја спуштиш без проблем.
 

Nem_Akata

Gaining Experience
26 мај 2015
173
242
Скопје
Nem_Akata's setup  
Audio
Scarlett Solo MK2, Bowers & Wilkins DM14, M-Audio av40, AKG K240 MKII, Philips FA960 Amplifier
OS
MacOS + Windows
Абе каква Замунда, какви глупости. Од Steam директ, па кога ќе се подобри внучето, купи му ја - тоа Prime или како и да беше. Ја кога ја купив не беше бесплатна, и си имам Prime автоматски.
 
6 ноември 2012
2.001
2.146
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 5800x3d / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gainward RTX 3090
Case
Lian-Li Lancool 215
Mouse
Razer Mamba Elite
Keyboard
Custom TKL Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
Samsung Odyssey G7 32" 240Hz \ BenQ PD3200Q 32" \ Dell U27"
OS
Windows 11 Pro
За неупатените, официјално не постои повеќе CSGO, само CS2.
Преку торенти и пиратски сервери може да се најде CSGO, официјално (на Steam), не.
 

stojatoni

Intern
3 декември 2012
78
48
Miami, Florida
Вака не сакам да оди преку steam oд две причини.
Прво е тоа што ќе имам програма steam која ќе се пали. И втора дека имаме слаб компјутер.
Од тие две причини се бара првата CS GO, бидејќи новата бара повеќе перформанси. Најдов нешто, ќе го симнам
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.248
12.061
Скопје
androgaming.com
Другар во ред е. Ама јас не побарав совет од каде е побезбедно да ја симнам, туку прашањето беше сосема друго.
Пр. Јас барам гуми, ти ми велиш смени си амотзери.

Те молам ако немаш одговор на моите прашања да не пишуваш безпотребно. Нема фајде

Фасцинантен мозок имаш.

Буквално во првото видео во првите 10 секунди имаш објаснето како да играш CS GO а не CS2. Ама иди ти барај торенти.

Што демек стим ќе ти ја успори додатно графичката која ионака нема да ја тера играта?

Те молам ако немаш интелект да следиш одговори со инструкции на твоите прашања, да не прашуваш беспотребно. Нема фајде.
 

Goran995

Practice makes perfect
16 ноември 2019
1.015
1.707
Скопје
Те молам ако немаш одговор на моите прашања да не пишуваш безпотребно. Нема фајде

А ти мораше да отвораш тема на форумов за нешто што се буквално гугла за 5 секунди.
Нема фајде.
 

Isak Keyten

Practice makes perfect
25 ноември 2014
1.251
1.436
Скопје
Isak Keyten's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 Processor 6M Cache, 3.20 GHz Haswell 22nm Technology
Motherboard
ASUS H81M-K (SOCKET 1150)
Storage
Samsung SSD 850 PRO 120GB
PSU
Thermaltake TR2 Bronze 700W
RAM
Kingston HyperX DDR3 16GB 1600Mhz Dual-channel
Video card
ASUS AMD Radeon R9 280x 3072MB
Mouse
Logitech G603 LIGHTSPEED
OS
Windows 10 :(
Муабетов е “од кај да симнам бесплатна игра ама не од официјалното место кај шо е бесплатна, туку од пиратско место пошо сакам да играм live service бесплатна игра шо више не постои“.

Ај ако не мене дајте ми линк за фортнајт кај да симнам ама не од епик гејмс пошо сакам да ја играм онаа пред пачот шо ја појачаа графиката, ако немате одговор не пишувајте ве молам. /s
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
46.551
Мислења
964.842
Членови
34.923
Огласи
2.635
Најнов член
williamshakespeare30
На врв Дно