1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

CS:GO играчи?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од bobbyniko, 9 Август 2017.

 1. bobbyniko

  bobbyniko
  Intern

  14
  3
  23 oктомври 2016
  Машко
  Има некој заинтересиран за CS:GO да играме?

  Matchmaking, FaceIT, или некој онака мих турнири?
  Ранк: DMG

  www.steamcommunity.com/id/bobbyniko293 прифаќам пријатели што се ингејм ранк МГЕ+ и на стеам да биди над левел 1
   
 2. CyberMen

  CyberMen
  Gaining Experience

  160
  178
  3 ноември 2012
  Машко
  Мислам подобро ќе најдеш другарчиња по групите на стим или на фб
   
 3. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,587
  1,693
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  И јас барам, минимум LEM.
   
 4. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  845
  538
  20 Декември 2015
  Машко
  суприм или глобал ако има некој нека пиши инбокс.
   
 5. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  690
  179
  27 ноември 2008
  Машко
  ранк ГЕ ако сакате да се собереме една мм или фасе ит што било не сум многу активен имам само 700h за 2 год предтоа фултиме играв од 2012.

  Steam Community :: Project Origin
   
 6. windows8

  windows8
  On your way to fame

  753
  979
  12 Февруари 2012
  Машко
  Добив: Global Cooldown Convinsed by Overwach-Majoriy Disputive не користам чит ни пак сум некој мн добар играч, не им се продава играта изгледа и почнаа рандом VAC да дават за да соберат пари.
   
 7. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,172
  828
  1 Јуни 2016
  Да прашам, дали ако купам VPN код и го активирам на ист начин, ама не играм со VPN би имало шанси да ме банираат ?
   
 8. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,587
  1,693
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Не мора чит, може си им пречел на твоите или си ги пукал или нешто не си праел ко што треба, па те пријавиле за Griefing од двата тима.
   
 9. windows8

  windows8
  On your way to fame

  753
  979
  12 Февруари 2012
  Машко
  Не е тоа случај, претежно играв со пријатели 5ка, не сум од оние што се нервират за врме на игра ни сум се расправал со народ нит сум пукал во моите (а и да сум правел тоа VAC e премногу) ова е чисто сање, затоа пишав веројатно слабо им иде продажбата па вака педерски рандом банирања за да ја купиме играта повторно, незнам друго логично објаснување немам, сум читал доста луѓе како се жалат за ваков бан, ама сум мислел дека веројатно сите имале вх аим користено али ете после ова се уверив дека некои биле во право.
   
 10. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  845
  538
  20 Декември 2015
  Машко
  некој спам бот ти има дадено, или повеќе души во 1 меч те имаат репортнато, и никогаш неможи унбан да добиеш.

  Не користете ЦКЛЕАНЕР голема веројатност бан ќе јадите.
   
 11. pavlestyle

  pavlestyle
  Gaining Experience

  70
  68
  9 Април 2016
  Машко
  Не,туку има незналици на overwatch и можеш рандом бан да испиеш.
   
  The_EvilLord, Speedster, Transporter444 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  845
  538
  20 Декември 2015
  Машко
  зборував за цсго а за оврвач неам појма.

  секогаш има рандом банови, тоа е фиксно и никогаш нема назад.
   
 13. pavlestyle

  pavlestyle
  Gaining Experience

  70
  68
  9 Април 2016
  Машко
  Па overwatch системот на цсго,за тоа и јас зборам.Човек ти го гледа демото и одлучува дали имаш чит или не и ти лупа бан
   
  На Transporter444 и efto им се допаѓа ова.
 14. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Колку report-и имам јадено до сега од исфрустрирани деца што рејџаат кога ги газам, фала богу што луѓе ги прегледуваат снимките.
   
 15. windows8

  windows8
  On your way to fame

  753
  979
  12 Февруари 2012
  Машко
  Луѓе што стана со играва? од кога добив VAC 2017 не сум играл на официјален valve сервер играв на руски, германски, романски понекогаш (ретко) а играта ја симнав од замунда, пред некој ден гледав на steam ја има free, ја симнав пуштив casual врие читери, пуштив deathmach врие читери competetive врие читери, анархија :D
   
 16. Boco1987

  Boco1987
  Gaining Experience

  125
  89
  25 Март 2017
  Машко
  Треба да имаш Prime Status и да имаш висок Trust Factor за да те мечува со нормални играчи, вака со нов акаунт у дното си.
   
 17. windows8

  windows8
  On your way to fame

  753
  979
  12 Февруари 2012
  Машко
  Три години играм на неофицијални сервери па нема толку читери, и да се појави по некој чат пат за кратко се отсранувани, ова е катастрофа на valve.
  Trust Factor се плаќа, значи valve од кога им опадна продажбата го смислиле ова да молзат уште пари, ја пуштиле free играта арно ама Trust Factor за да нема читери дај 15 евра :D
   
 18. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  576
  970
  16 Јануари 2016
  Машко
  Зашто си добил VAC е првото прашање?
   
 19. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,587
  1,693
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Може се само подобри од тебе.
   
  На Tenny и Sludge.Factory им се допаѓа ова.
 20. windows8

  windows8
  On your way to fame

  753
  979
  12 Февруари 2012
  Машко
  Веројатно за да ми земат пак 15 евра, пишував тогаш и на нивниот форум отварав теми пишав мејлови прашував, добив само две кратки пораки со генерички демагогии, а за што точно добив vac не објаснија.
  Чит не сум користел, не сум правел глупости да пукам во моите да се расправам на чат не гласав итн.. не прекршував никакви правила, играв само competetive најчесто со моја екипа, екипата што играв со нив competetive беа мои луѓе, ни тие не користеа читови, а и да користеле да речеш ради нив ме банирале не е тоа случај зашто никој од нив не беше баниран, само јас на сред банана на инферно :D
  Tуку сега што е ова што се случува на valve, нели најдобра античит заштита дрн дрн? кажав и тогаш големи педери се и затоа им избега народот, гледам и PUBG ја копират очај, нема сега луѓе гледам на нивните сервери на dust2 неможе да се соберат 15 играчи, нема кој да дава пари за клуч за да му се падне калаш со ѕвездички.
   
 21. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,587
  1,693
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Нема луѓе, тоа е.

  upload_2019-10-23_21-42-51.png
   
  На Abovelife и Вајкинг им се допаѓа ова.
 22. windows8

  windows8
  On your way to fame

  753
  979
  12 Февруари 2012
  Машко
  Да бе ете тоа не ми текна, еден беше навистина толку добар па дирекно headshot преку две врати, па друг се врти како звездичка наоколу и тепа се пред него и позади него, се професионалци глобал мастери се тоа... абе на најбедните казакстански сервери коа сум се уклучил чат пат таква беда не бев видел..
   
 23. windows8

  windows8
  On your way to fame

  753
  979
  12 Февруари 2012
  Машко
  На The_EvilLord му/ѝ се допаѓа ова.
 24. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,587
  1,693
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Имам скоро 3000 саати CS:GO, ова се што го кажа скоро и да не сум го начекал т.е. ниту еднаш не сум начекал некој да се „врти како ѕвездичка“ и да тепа.
   
 25. windows8

  windows8
  On your way to fame

  753
  979
  12 Февруари 2012
  Машко
  Си платил ти 15 евра затоа, имаш Prime Status.
  Симни ја од steam пробај со нов акаунт ќе ги видиш ѕвездичките.
   
Слични теми
 1. Primarch
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  706
 2. X - MaCeDoNiAn
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  857
 3. najdoski
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  712
 4. thesupreme
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  267
Вчитување...

Сподели

Вчитување...