Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

CS:GO e-Sports - Општа Тема

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
2.062
3.831
Какви им се шансите да го освојат?
Многу јаки екипи се останати, денес играат против Liquid, ако победат се против Vitality. Би рекол дека се ептен мали шанси, ајде Liquid и можда, не се баш најсјајни на турниров, ама дека Vitality ќе ги поминат ... тешко.

On the other hand, ќе скокам од среќа ако одет натаму, без оглед на то до каде.
 

confusi0n

Gaining Experience
14 ноември 2014
235
156
1684507547484.png

И јас го пимпав диглов. :love:
Мислам дека ќе поминат денес, Liquid не се баш нешто јаки, имаа и слаби и јаки партии, ELiGE не е во форма.
 

Krk198

Gaining Experience
14 септември 2016
329
305
Krk198's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 - Wraith Stealth Cooler
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE AM4
Storage
Gigabyte SSD 256GB / WD HDD 2TB
PSU
550W Deepcool DN550 80Plus Black
RAM
8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black x 2
Video card
XFX GTS XXX Edition RX 580 4GB OC+
Зошто почна порано бееееееее
 

coNNectMKD

Practice makes perfect
13 март 2017
958
1.064
Skopje
Богами искина.

Абе штета е, во вукојебина сме и не доаѓаат до израз нашиве играчи. Реално имаме солидни играчи да играат увек на вакви турнири. Немаме само таква историја да се форсира во еспорт, башка што не се познати стримери.
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
2.062
3.831
Криво ми е што испаднаа Apeks, ама па од друга страна онака да ја испотиш моментално најдобрата екипа на светов, на сред Париз пред нивна домашна публика, алал вера.
 

confusi0n

Gaining Experience
14 ноември 2014
235
156
GGWP, огромен успех е секако, ако играат вака, ќе ги гледаме на cs2 уште долго на вакви турнири. Пријатно изненадување, Киксан, секоја чест.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.973
Мислења
972.593
Членови
35.321
Огласи
2.920
Најнов член
dimovskin7
На врв Дно