• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

CS:GO e-Sports - Општа Тема

goramn

Gaining Experience
6 март 2021
46
106
Кочани
Да сакаше да играш сериозно на лан ќе го прашаш кој левел е на фејсит, не на мм. Пошо вака испаѓа дека сите сме подобри од пола професионалци шо играат кс пошо они немаат ни ранг. :)
 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,488
1,931
Да сакаше да играш сериозно на лан ќе го прашаш кој левел е на фејсит, не на мм. Пошо вака испаѓа дека сите сме подобри од пола професионалци шо играат кс пошо они немаат ни ранг. :)
Џабе фејсит ако не си изграјндал ранкд скала прво /s:D

Јас не играм неколку години, пробав фејсит или есеа не ми текнува сега ама некако ми се имаше смачено играта после толку саати. Инаку мм solo q supreme имав стигнато и после балансирање global elite со двајца другари истеравме и прекинавме да играме тогаш. Се пуштам од време на време dm да играм сега.
 
Последна промена:

coNNectMKD

On your way to fame
13 март 2017
571
510
Skopje
Да сакаше да играш сериозно на лан ќе го прашаш кој левел е на фејсит, не на мм. Пошо вака испаѓа дека сите сме подобри од пола професионалци шо играат кс пошо они немаат ни ранг. :)

Ја на MM сум глобал a не ни играм таму. Глобал кревам реално за недела дена (ако запнам). Фацеит еднаш кренав 10ка, па паднав до 5, па сеа сум 7. Да сум константен и да играм по барем 5 гејма дневно, сигурно ќе кренам пак 10ка за едно месец дена. Али мучење е, играм макс 5 пати неделно, од кои 2 или 3 ги губам. Тешки идиоти играат на овие ранкови и за мене се многу слаби. А премиум акаунт сум и пак џабе, нема нормална игра.

View: https://youtu.be/Xc7r_e_O-os

View: https://youtu.be/-URgvc3kgnk


Ех да имав сеа 20 години, кој не почнеше сериозно кариера еве на :p
 

goramn

Gaining Experience
6 март 2021
46
106
Кочани
Ќе ги победи некој НаВи? Мометнално нема кој тим може да им се спротиставе. Далеку се од формирање на НаВи ера, за тоа е потребно другите тимови да се скоцкат ко шо треба наредна година и пак да не се у можност да ги победат Симпл и другарите. Исто иам приметено респектот кои го имаат ЦИС тимовите меѓусебе. Симпл изјавува дека воопшто не им било лесно против Гамбит (44-33 у финале) додека секој друг тим против кој имаат играно иде со став дека се само прошетале низ мапа. Интересен мајндсет.
 

NightfurY

Gaining Experience
16 февруари 2018
153
218
Kрушево абер пристигна !
Оваа година беше една од најдобрите на Нави се надеваме дека догодина ке имаат достоен противник да им се спротистави , иначе до сега дечките газат , а за С1мпл нема збор заслужено секој мвп медал и секоја пофалба и ете му конечно Мејџор титула .
 

bugggg

Intern
21 јуни 2017
47
41
Кога и да ги гледам ме фрлаат у депресија мам*то нивно, а морам поради тоа што сум фан на некои од другите екипи, моментално нема тим ни блиску до нив премногу се уиграни и комплетни, според мене и во 22 нема да имаат конкурент. г2 можеби би се уиграл во 22 доколку го земат m0nesy и уште еден...
 

goramn

Gaining Experience
6 март 2021
46
106
Кочани
Мислам дека е соодветна темава.

Аха, значи ова се е преку трети сајтови? Значи Valve го создаде ова, а пари не зима.

Трагедија.
Како мислеш Валв не зема пари од скинови? :)

Секој клуч е по две евра дваесе.
View: https://i.imgur.com/xTVztL2.png


Има еден карамбит нож шо е само 1 на свет шо е одбиено милион и двеста илјади долари у крипто за него. 97% од „играчите“ шо имат инвентори повредно од 10 илјади евра не знаат да играат Кантер. :)

Он топик, тажно е малку шо Валв нуде „само“ милион долара на Мејџор турнир кој е два пати годишно. Али КС ко КС, ќешот не може да ја бутне. Пробаа Овервач нешто слично, пропадна, сеа пробува нешто и Валорант, ама ни у тоа нема голема иднина.
 

coNNectMKD

On your way to fame
13 март 2017
571
510
Skopje
Со Monesy и Aleksib?

Големи се очекувањата, реално треба и подобри резултати да имаат. Али па од друга страна, нов ростер се, може ќе треба време да се уиграат (додека NaVi се веќе влезени у шема и може реприза да глеаме).

Не заборавај дека и Vitality сменија ростер и тренер.
 

bugggg

Intern
21 јуни 2017
47
41
Ем време ке им треба да се уиграат ем monesy треба ептен да се докажува до сега нема на ова ниво играно. Да се надеваме дека е барем 1/2 од саша. Плус многу глупа работа е ова што организацијата ги форсира да освојат нешто. Имаше нико на инста стаено као демек ја комплетирале сложувалката за титула а овај monesy кога го купија го натерале да рече simple i am comming for you или нешто сл. беда ретко исфорсирани работи функционираат.
 

coNNectMKD

On your way to fame
13 март 2017
571
510
Skopje
Ем време ке им треба да се уиграат ем monesy треба ептен да се докажува до сега нема на ова ниво играно, да се надеваме дека е барем 1/2 од саша, плус многу глупа работа е ова што организацијата ги форсира да освојат нешто имаше нико на инста стаено као демек ја комплетирале сложувалката за титула а овај monesy кој го купија го натерале да рече simple i am comming for you или нешто сл. беда ретко исфорсирани работи функционираат

Многу пари се уложени во таа организација, нормално е да се очекуваат големи резултати. Али прав си со малиот, не играл лан со вакви тимови/играчи, треба да се докаже дека е добар. Не сумљам, зошто онлајн е лудило, али ќе треба да се докаже.

Само да не дигне носот да мисли дека е некој јак играч и да не слуша тактики. Уште е копиљ а многу фама се крева за него, сигурно веќе и егото почнува да му се билда.
 
Последна промена:

dasi4

Intern
14 август 2018
8
4
NAVI- пак ќе си бидат доминантни... си имаат ептен комплетен тим поготово со B1T се ептен страшни.
GAMBIT ми е тука со NAVI... само малце појќе искуство им треба на лан турнирите и можна замена на интерз, ама тешко дека ќе мењаваат за кратко ,барем не до лето.
VITALITY ептен моќно ми излгеда на хартија со дупри,магиск и зоник. Само малце ме плаши карактерот на Апекс и како ќе се уклопат со данциве.
G2- лани имаја огромен проблем што цела сезона играја без снајпер и плус аманек шо за мене не е играч за екипа како G2 со толку големи амбиции. Според она шо мењаваја у пред-сезонава добија тоа шо им требаше, сигурно ќе треба некој турнир дур се навикне на тир 1 сецена, играње против најдобрите екипи и слично. Нема да се излетувам со заклучок. Водењето на Алекси малце ќе се менува пошо не може на исти начин да ги води како OG... таму буквално ги водеше за рака... секое движење :) . Таков начин на водење у G2 не веруем дека ќе функционира поготово не со игач како Нико.
FAZE - Со Ропз добиваат најдобар аим-тим на сценава... буквално свите им са ептен јаки на пукање, уште Раин да врати форма и тоа ќе биде ептен интересно за гледање.
Heroic - после драмите од лани би требало да вратат старата форма и пак да бидат добра екипа. Имаат сварно добри играчи.
Mouz- ептен дискутабилно со носењево на НБК и чувањето на Декстер... дали ќе водат двајцата што според мене е ужанса идеја или НБК ќе преземе останува да видиме. Торзи според тоа лани шо го глеав у MOUZ NXT сварно изигра ептен добро и кде-кде подобра опција од Акор. Може требаше уште некој од академијата да земат + НБК ( како ин-гејм лидер)... така ми излеа многу пологично.
од америчкава сецена ниту една екипа не ми делува баш убедливо...
Oд другиве екипи Apeks ми излеа интересо за следење, Еnce увек ми биле така занимливи поготово со Маден ќе ги гледам обавезно.
На крај нормално Bluejays - се надеам дека ќе си ја продолжат формата и уште подобро да влезат во новава сезона. Секако би било екстра да успеат во топ 30 да влезат и да успеат барем на некој од поголемиве турнир да се пласираат... тоа би било сварно екстра. Од балканскиве екипи моментално ми излеаат најсериозни
 

NightfurY

Gaining Experience
16 февруари 2018
153
218
Kрушево абер пристигна !
Сума сумарум, секој тим си има лидер и секој тим различно функционира .Допрва ке видеме што ке се случи со овие големи ростер имзени во секои тимови, ако продолжиме да коментираме за кој какко што играл или не играл тоа е во ред секој има различен статут и позиција на играч лвлот на лан и онлине секогаш е по различен формат на гемплеј. Онлине е агресија додека во лан не гледаме толку повеќе е на пикот на трпение и утилити . Сепак муабетов ми беше некои организации живеат само од маркетинг и ги боли К*Р искрено за кој како играл прават реклами и одат на тоа поле еве искрено статистички гледано дечково од Г2 16/17 години има веке фанбејс што веќе ке купат голема опрема од Г2 се си влече по свое како реклами и тн и тн .... гејмерската индустрија се базира на маркетинг и продавање на ИТ производи како и секој спорт и опрема , да не заборавиме дека ДИ МАРИА од Реал беше избркан оти не бил убав ако не се лажам ( Маркетинг гоинг доун со таква фаца ) . :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,163
Мислења
879,440
Членови
30,796
Најнов член
Nuvectra Medical Reviews
На врв Дно