• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

CS:GO e-Sports - Општа Тема

goramn

Gaining Experience
6 март 2021
41
93
Кочани
Да сакаше да играш сериозно на лан ќе го прашаш кој левел е на фејсит, не на мм. Пошо вака испаѓа дека сите сме подобри од пола професионалци шо играат кс пошо они немаат ни ранг. :)
 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,481
1,927
Да сакаше да играш сериозно на лан ќе го прашаш кој левел е на фејсит, не на мм. Пошо вака испаѓа дека сите сме подобри од пола професионалци шо играат кс пошо они немаат ни ранг. :)
Џабе фејсит ако не си изграјндал ранкд скала прво /s:D

Јас не играм неколку години, пробав фејсит или есеа не ми текнува сега ама некако ми се имаше смачено играта после толку саати. Инаку мм solo q supreme имав стигнато и после балансирање global elite со двајца другари истеравме и прекинавме да играме тогаш. Се пуштам од време на време dm да играм сега.
 
Последна промена:

coNNectMKD

Gaining Experience
13 март 2017
566
493
Skopje
Да сакаше да играш сериозно на лан ќе го прашаш кој левел е на фејсит, не на мм. Пошо вака испаѓа дека сите сме подобри од пола професионалци шо играат кс пошо они немаат ни ранг. :)

Ја на MM сум глобал a не ни играм таму. Глобал кревам реално за недела дена (ако запнам). Фацеит еднаш кренав 10ка, па паднав до 5, па сеа сум 7. Да сум константен и да играм по барем 5 гејма дневно, сигурно ќе кренам пак 10ка за едно месец дена. Али мучење е, играм макс 5 пати неделно, од кои 2 или 3 ги губам. Тешки идиоти играат на овие ранкови и за мене се многу слаби. А премиум акаунт сум и пак џабе, нема нормална игра.

View: https://youtu.be/Xc7r_e_O-os

View: https://youtu.be/-URgvc3kgnk


Ех да имав сеа 20 години, кој не почнеше сериозно кариера еве на :p
 

goramn

Gaining Experience
6 март 2021
41
93
Кочани
Ќе ги победи некој НаВи? Мометнално нема кој тим може да им се спротиставе. Далеку се од формирање на НаВи ера, за тоа е потребно другите тимови да се скоцкат ко шо треба наредна година и пак да не се у можност да ги победат Симпл и другарите. Исто иам приметено респектот кои го имаат ЦИС тимовите меѓусебе. Симпл изјавува дека воопшто не им било лесно против Гамбит (44-33 у финале) додека секој друг тим против кој имаат играно иде со став дека се само прошетале низ мапа. Интересен мајндсет.
 

NightfurY

Gaining Experience
16 февруари 2018
137
192
Kрушево абер пристигна !
Оваа година беше една од најдобрите на Нави се надеваме дека догодина ке имаат достоен противник да им се спротистави , иначе до сега дечките газат , а за С1мпл нема збор заслужено секој мвп медал и секоја пофалба и ете му конечно Мејџор титула .
 

bugggg

Intern
21 јуни 2017
46
41
Кога и да ги гледам ме фрлаат у депресија мам*то нивно, а морам поради тоа што сум фан на некои од другите екипи, моментално нема тим ни блиску до нив премногу се уиграни и комплетни, според мене и во 22 нема да имаат конкурент. г2 можеби би се уиграл во 22 доколку го земат m0nesy и уште еден...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,114
Мислења
877,962
Членови
30,720
Најнов член
DVKL
На врв Дно