CS:GO e-Sports - Општа Тема

toshex

the fool
18 септември 2013
5,484
6,085
Мелмак
Поради тоа што многумина не ни знаеја дека играат наши дечки во голем турнир (на кој победивме јеее!), а и со тоа што ете денес и јас научив дека има голем CS:GO турнир во тек моментално на кој играат најдобрите тимови од светот отварам тема со цел да споделуваме кога има големи или турнири од интерес, со линкови и информации каде да се следат.

--------------------------------

Моментално е во тек следниот турнир:

1500x500


Еве линк до распоредите каде има и линкови за гледање (кога ќе биде терминот за играње ќе бидат активни копчињата претпоставувам):

 

coNNectMKD

Gaining Experience
13 март 2017
542
481
Skopje
Ја ги глеам на СпортКлуб искрено, преносот што им е со Фортуна еспортс.

Тие коментаторите ми се интересни, а и ми доаѓа добро опуштање после работа да кренам нозе пред ТВ и да глеам кантер со лајв пренос.
 

NightfurY

Gaining Experience
16 февруари 2018
66
66
Skopje
Mожам да се согласам дека Нави се моментално во најдобро светло некои други измени ке видиме во текот на другата година , интересно е што веќе на некои локации за Лан дозволуваат и публика се надевам ке помине ова лудило од вирус и ке гледаме полни арени како и секогаш затоа што хајпот е друг со публика друго без.
 

Brendog

Gaining Experience
18 септември 2016
63
57
Едно време Астралис беа страв и трепет на терените. Страшно одвратен тим ми се, иако беа неприкосновени некој период. Годинава колку што памтам еден од нив отиде во NiP, трансфер ѓоа Меси у ПеСеЖе. Сега ги немам пратено одамна до кај се.
Кога пратев редовно, ептен ми се допаѓаа момците од Avangar, збрштина од СССР неранимајковци кои немаа доволно среќа во настапите, а реално не беа и секогаш конзистентни во настапите. Како што кажа некој погоре, екстра тренутак е кога ќе дојдеш од работа и си пуштиш стрим да тече во позадина, јадеш компир манѓа и летаат хетки.
 

coNNectMKD

Gaining Experience
13 март 2017
542
481
Skopje
Едно време Астралис беа страв и трепет на терените. Страшно одвратен тим ми се, иако беа неприкосновени некој период. Годинава колку што памтам еден од нив отиде во NiP, трансфер ѓоа Меси у ПеСеЖе. Сега ги немам пратено одамна до кај се.
Кога пратев редовно, ептен ми се допаѓаа момците од Avangar, збрштина од СССР неранимајковци кои немаа доволно среќа во настапите, а реално не беа и секогаш конзистентни во настапите. Како што кажа некој погоре, екстра тренутак е кога ќе дојдеш од работа и си пуштиш стрим да тече во позадина, јадеш компир манѓа и летаат хетки.

Device отиде у NIP и од тогаш се смени ростерот. Сеа се само 2ца останати од прва 5ка (Gla1ve i Xyp9x)
 

goramn

Intern
6 март 2021
13
40
Кочани
Конфиг и Блејмеф допринесуват до некаква поинаква енергија у Астралис. Вчера со Виталити беа страшни, за момент мислев дека ќе им ја земат и Инферно. Сепак у овај состав се ногу кратко време и мислам дека Нави ќе добие посериозен конкурент за титула наредниве неколку турнири.
 

toshex

the fool
18 септември 2013
5,484
6,085
Мелмак
Ја ги глеам на СпортКлуб искрено, преносот што им е со Фортуна еспортс.

Тие коментаторите ми се интересни, а и ми доаѓа добро опуштање после работа да кренам нозе пред ТВ и да глеам кантер со лајв пренос.

Мене на спорт клуб квалитетот на стримот ми е под очекувања. Но ми се свиѓа дека се трудат за коментари, можда имаат и твич канал?
Мислењето е автоматски споено:

Едно време Астралис беа страв и трепет на терените. Страшно одвратен тим ми се, иако беа неприкосновени некој период. Годинава колку што памтам еден од нив отиде во NiP, трансфер ѓоа Меси у ПеСеЖе. Сега ги немам пратено одамна до кај се.
Кога пратев редовно, ептен ми се допаѓаа момците од Avangar, збрштина од СССР неранимајковци кои немаа доволно среќа во настапите, а реално не беа и секогаш конзистентни во настапите. Како што кажа некој погоре, екстра тренутак е кога ќе дојдеш од работа и си пуштиш стрим да тече во позадина, јадеш компир манѓа и летаат хетки.

Вчера изгубија од виталити, така шо мислам толку за нив освен ако не се у бараж отидени. НаВи се сеа доминантни и едвај чекам да изгубат, тој Симпл не можам да го поднесам онака хахаха. Али имаат едно дете B1t и ѕвер е детето, одличен играч, присебен и многу талентиран а као 15 годинки има или нешо.
Мислењето е автоматски споено:

Конфиг и Блејмеф допринесуват до некаква поинаква енергија у Астралис. Вчера со Виталити беа страшни, за момент мислев дека ќе им ја земат и Инферно. Сепак у овај состав се ногу кратко време и мислам дека Нави ќе добие посериозен конкурент за титула наредниве неколку турнири.

Коа Лаки ги покоси сите у таа една рунда коментаторов ќе си мочнеше од возбуда. Искрено океј се Астралис во овој сотав доста присебен тим.
 

goramn

Intern
6 март 2021
13
40
Кочани
Мене на спорт клуб квалитетот на стримот ми е под очекувања. Но ми се свиѓа дека се трудат за коментари, можда имаат и твич канал?
Мислењето е автоматски споено:Вчера изгубија од виталити, така шо мислам толку за нив освен ако не се у бараж отидени. НаВи се сеа доминантни и едвај чекам да изгубат, тој Симпл не можам да го поднесам онака хахаха. Али имаат едно дете B1t и ѕвер е детето, одличен играч, присебен и многу талентиран а као 15 годинки има или нешо.
Мислењето е автоматски споено:Коа Лаки ги покоси сите у таа една рунда коментаторов ќе си мочнеше од возбуда. Искрено океј се Астралис во овој сотав доста присебен тим.
Лаки нема да остане у Астралис, нема место, ќе мора да го сменат. Он љуби да го користе снајперот. Со Виталити дали во една рунда играше со него, не памтам, али не верувам дека ќе продолжат со него. Сега ако се вклопе ептен во тимот можеби ќе гледат иднина и со него во прва петорка, сепак време ќе покаже.

За ова со Бит, 18 има и си го помешал со Монеси кој им игра у втор тим и има „ликови“ дека ќе го продават у Г2. :)
А Симпл е злато дете. :sneaky:
 

toshex

the fool
18 септември 2013
5,484
6,085
Мелмак
@goramn треба повеќе да споделуваш на темава мислам, очигледно ги пратиш доста дечкиве.

Нашиве има најави дека ќе играат у некој од следните големи турнири?
 

goramn

Intern
6 март 2021
13
40
Кочани
Интернационална сцена колку-толку следам. Од нашиве, слабо. Нит стримаат, нит се активни по социјални мрежи (инста или твитер) така да ептен малку информации имам за нив и следни турнири. За у голем турнир тешко дека ќе ги гледаме уште некое време бидејки треба отворени квалификации да поминат, па затворени... У превод, патот е долг. Лесен начин е преку инвајт на турнир, али за тоа тешко бидејки не се маркетабилни/атрактивни самите играчи, за жал. Надевам се ќе се смене нешто периодов.
Мислењето е автоматски споено:

Ох, бтв, сликица со балканскиот ѕвер, Никола Нико Коваќ. :coffee:
 

Атачменти

  • 21.png
    21.png
    8.7 MB · Прегледи: 25

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,771
3,083
Лабаво пратам CS:GO одвреме навреме, ама во моментов мислам дека се Na'Vi, па две места празни, па сите други. Можда сум маааалу fanboyish настроен пошо ги гледам од IEM 2009-2010, ама ми стојт дека ќе го земет турниров.
 

bugggg

Intern
21 јуни 2017
40
36
Интернационална сцена колку-толку следам. Од нашиве, слабо. Нит стримаат, нит се активни по социјални мрежи (инста или твитер) така да ептен малку информации имам за нив и следни турнири. За у голем турнир тешко дека ќе ги гледаме уште некое време бидејки треба отворени квалификации да поминат, па затворени... У превод, патот е долг. Лесен начин е преку инвајт на турнир, али за тоа тешко бидејки не се маркетабилни/атрактивни самите играчи, за жал. Надевам се ќе се смене нешто периодов.
Мислењето е автоматски споено:

Ох, бтв, сликица со балканскиот ѕвер, Никола Нико Коваќ. :coffee:
Од нашиве стримаат на twitch AidKit и CacaNito но не редовно неколку пати во месецот
 

coNNectMKD

Gaining Experience
13 март 2017
542
481
Skopje
Мене на спорт клуб квалитетот на стримот ми е под очекувања. Но ми се свиѓа дека се трудат за коментари, можда имаат и твич канал?
Мислењето е автоматски споено:

Вчера ги глеав на Јутуб, таму ги пратам. Фортуна Еспортс имаат и Твич, али главните стримови им идат на Јутуб и Спорт Клуб.
 

bugggg

Intern
21 јуни 2017
40
36
IEM Winter 2021 Официјално продолжи денеска и како што спомнаа коментаторите NaVi нема да учествува така да конечно може да се очекува нешто интересно :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,020
Мислења
870,299
Членови
30,356
Најнов член
JanaTrpkovska1
На врв Дно