• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

CS 1.6 на Linux

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Pepsi Man

Intern
1 март 2008
171
21
pepso.blog.com.mk
Вака сеа. У школото пошто компјутерите не ги употребуваме за ништо посебно, арно ќе еда инсталирам(е) CS 1.6 :) Па ако знае некој поискусен како се инсталира Кантер 1.6 на Линукс Едубунто 7.04 . Фала однапред.
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Јас мислев со Wine да ја подигнам, али откако ја симнав и инсталирав, несакаше да се подигне никако (значи ги има шорткатите распоредено по мениата, али немаат икона и никако не се подигаат).

И бтњ, 3D апликации можат само да с подигнат на серверите кои директно се поврзани со кукиштето.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Pepsi Man

Intern
1 март 2008
171
21
pepso.blog.com.mk
@fatal1ty_
фала за линкот

@hijackhacker
На кукиштето седам и се логирам на професорот на јузер :) да имам пристап секаде :)
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Erm.... ne sum ja videl temava dosega .... kako je toj mozno :)))

BTW, ne se machi za dzabe da ti kazam ... i da uspeesh da ja instalirash nema da moze da ja igras na terminalite :)

Zosto ? Zatoa shto terminalite NE podrzuvaat 3D akseleracija i nikoja od takvite igri nema da rabote.

Ajde sega ubavi Nibles si imate CS kje instalirate :p
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

Pepsi Man

Intern
1 март 2008
171
21
pepso.blog.com.mk
Пу бе! Ми сруши филм :) Иначе не ги играм црвите :) само блек џек и махјонг :) али сеа кога има интернет, не ми треба ништо...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,075
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно