• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Crysis Warhead

  • Ја почнал/а темата
  • #1

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Crysis Warhead e второто продолжение на сторијата на Crysis играјќи во улога на Pcyho, па сакам да слушнам кој ја има симнато/купено играва и негови импресии од истата, а може и по некој трејлер , играва е излезена на 16 Септември 2008...

 

Acika_Beast

Intern
18 август 2008
124
3
Еј а да не знај некој каква конфигурација бара играва?
Јас побарав на неколку страни ама не најдов.
:)
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,326
28,670
kalco.ru
У секој слуцај солидна конфигурацииа...со оглед на тоа што е стара само неколку дена,а знаеме за што машини се наменети така да....
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Исто бара колку и старата Crysis само поголем HDD


CPU: Intel Pentium 4 2.8 GHz (3.2 GHz for Vista), Intel Core 2.0 GHz (2.2 GHz for Vista), AMD Athlon 2800+ (3200+ for Vista) or better
RAM: 1GB (1.5GB on Windows Vista)
Video Card: NVIDIA GeForce 6800 GT, ATI Radeon 9800 Pro (Radeon X800 Pro for Vista) or better
VRAM: 256MB of Graphics Memory
Storage: 15GB
Sound Card: DirectX 9.0c Compatible
ODD: DVD-ROM
OS: Microsoft Windows XP with Service Pack 2 or Microsoft Vista
DirectX: DX9.0c or DX10
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Исто бара колку и старата Crysis само поголем HDD


CPU: Intel Pentium 4 2.8 GHz (3.2 GHz for Vista), Intel Core 2.0 GHz (2.2 GHz for Vista), AMD Athlon 2800+ (3200+ for Vista) or better
RAM: 1GB (1.5GB on Windows Vista)
Video Card: NVIDIA GeForce 6800 GT, ATI Radeon 9800 Pro (Radeon X800 Pro for Vista) or better
VRAM: 256MB of Graphics Memory
Storage: 15GB
Sound Card: DirectX 9.0c Compatible
ODD: DVD-ROM
OS: Microsoft Windows XP with Service Pack 2 or Microsoft Vista
DirectX: DX9.0c or DX10
хммз.. Па и не е некоја голема побарувачка за таква добра игра со супер графика..

а сакам да слушнам кој ја има симнато/купено играва и негови импресии од истата
и мене баш ме интересира.. За кецот имам доста позитивно мислење иако релативно кратко време играв.. Оваа се надевам дека е уште подобра. :rolleyes:

ps.
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=ryudmjFfCOw"]Crysis: Warhead Teaser Trailer[/ame]

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=2XRPRrprZ20"]Crysis Warhead - PC - 03 - Adapt or Perish [1/2][/ame]
 

mztrifunovski

Intern
20 февруари 2008
272
2
Ја инсталирав играва и покрај тоа што во реадмето пишува 8500GT is below minimum system requirements играта е супер на mainstream nekolku gamer i edno entusiastic подесување. Инаку резолуција 1024 x 768. Со Фрапс снимив 3 видеа кои можете да ги погледнете:
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=9HhYTvUpap4[/ame]
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=HTb49ITRr9Q[/ame]
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=DhNkjw9XH_E[/ame]

Играта е ѕверка и е мн пати подобра од првата Crysis :bravo::bravo:
 

Ago

Intern
10 септември 2008
257
2
Crysis???

Slusnav deka sea izleglo novoto prodolzenie na ovaa igra i isto taka slusnav deka igrata e super ama za ova novovo da bide prodolzenie mora da ima nekoe pred nego:D:D:Dke mozete li da mi kazete kade mozam da go najdam ovoj predposledniov del na ovaa igra za sto se raboti vo igrata i so pc bara ovaa igra
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
@mztrifunovski ич не умеш да играш:plachko2::plachko2::plachko2:

супер е играта
доста добра реалистика
мора да се проба
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
дуде тија 3 плачковци значеа дека се шалам

иначе од кај знаеш како знам да играм па да велиш дека немам шанси против тебе:)
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
па претежно сум добар со оптика

но ако ај само добро подмачкај го да не ми заглави на среда пукање:)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,007
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно