• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

CRYSIS MOD - Macedonian Developement Team

  • Ја почнал/а темата
  • #1

reaktor

Intern
13 јуни 2008
8
1
Има ли некој искуство со CryEngine 2 ???

Целта ми е да направам мод за Macedonian Army во CRYSIS.

Зашто баш во CRYSIS ?

Едноставно,според мене тоа е најфлексибилниот, најреалистичниот, и најдобриот engine моментално.

http://www.crytek.com/technology/cryengine-2/specifications/

Ги повикувам сите што се заинтересирани за вакво нешто и што знаат текстурирање, моделирање и ригување во Мах за ми се придружат и да оформиме тим:)

www.crymod.com - se za CRYSIS:D
 

Атачменти

  • 59.8 KB Прегледи: 32

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
заинтересиран сум ама за моја штета,сеуште не сум прочепкал низ
3DS Max,а иначе имам искуство со текстурирање и повеке со моделирање,да беше нешто друго мошеби би помогнал,но сепак би сакал да видам како се одвива овој проект.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
за работа во photoshop и јас сум за

но 3дs max ne go znam cinema 4d малку почачкам одвреме на време но слабо е тоа
 

pepo123

Gaining Experience
8 април 2008
167
258
www.google.com
Jas rabotam vo max i mi se svigja idejata , ama mislam deka ova e pregolem zalak za mene. Vidi vo 3dsmax temata proceni kolku me biva.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,763
Мислења
850,113
Членови
29,466
Најнов член
ninobass
На врв Дно