1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Crysis 3 - проблем со стартување

Дискусија во форумот 'Игри' започната од CBB_6, 16 Февруари 2020.

 1. CBB_6

  CBB_6
  On your way to fame

  146
  520
  9 Декември 2016
  Машко
  Си се инсталира без проблем, со исклучен антивирус. Играта е од Fitgirl (Crysis 3 - Digital Deluxe Edition v1.3 Proper Crack - 7.14GB) скината од Замунда. Машината е оваа во потпис.

  При стартување ми вади:
  Untitled-1.jpg
  На ОК се отвора црно џамче од играта и набрзо паѓа.
  На Cancel ислегува ова:
  Untitled-2.jpg

  Инсталирани ми се сите DX-ови, и тие шо идат со самата игра во инсталацијата:

  Untitled-3.jpg

  После истражување на нет кладов и нови xinput1_3.dll, и 32 и 64 битните ги сменив и пак истото.

  Доколку некој има идеја за овој проблем нека улета на помош,
  Фала.
   
 2. G4M3R

  G4M3R
  On your way to fame

  603
  568
  26 Јуни 2012
  Машко
  Со file check од инсталацијата на fitgirl, се вади дека е во ред?
  Пробај force recheck на фајловите преку торентот, знаело да ме заебава иако давало на прво симнување 100% после проверка вадело 99.7% или сл.
  Пробај симни само крак од друг торент.
   
  На CBB_6 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. CBB_6

  CBB_6
  On your way to fame

  146
  520
  9 Декември 2016
  Машко
  Да, со file check верификацијата од Фитгрл вади дека се е 100% во ред.
  Force recheck прам по навика на се и сешто шо симнувам, така да и то отпаѓа.
  Веќе пробав со два други кракој од друг аплауд, џабе. Немам идеја шо друго.
  Еве се симнува Crysis 3 рипек на две ДВД-а исо имиџи од Black Box, не знам шо до сега не си ја пукнав дирек од Black Box, нема промаш кај нив.
   
 4. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,161
  3,518
  7 ноември 2014
  Машко
  Izgasi antivirus, ti go blokira krakot
   
 5. CBB_6

  CBB_6
  On your way to fame

  146
  520
  9 Декември 2016
  Машко
  Пишав најгоре дека антивирусот е цело време изгаснат, како и Вин дифендерот.
  Гледам во коментари на торентот и други се жалат на ист ваков проблем, изглеа Фитгрл рипекот на Crysis 3 не го бива..
   
 6. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,648
  1,443
  27 Јануари 2011
  Машко
  Нели пиратерија е забранета на форумов.
  Кога симнуваш нешто од торенти е твој ризик и проблем. Кога инсталираш крак, на некој русин ву даваш да прави што сака на твојот компјутер (администраторски привилегии). Нема ништо бесПлатно на интернет.
   
  На StefAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 7. CBB_6

  CBB_6
  On your way to fame

  146
  520
  9 Декември 2016
  Машко
  Прикладен коментар би бил "купи ја играта и ќе немаш проблем", тогаш би одговорил, пеким - во право си.
  Точно знам шо прам, јасен ми е ризикот, побарав мислење од членови искусни гејмери кои сигурно имаат искуство со пиратски игри, а и добив ете некои сугестии за кои сум благодарен. Е тоа е конструктивност.

  Шо требаше да значи ова? Муабетот е како небаре продавам пиратерија на форумот.
  Немам прекршено ниту едно форумско правило со темава, не поттикнувам ниту терам никој да користи пиратерија, не сум направил плагијат или нешто слично.
  Побарав помош за софтверски проблем.
  Знаеме сите добро дека кај нас масовно од торенти се симнуваат игри, филмови, музика, програми, за Виндоуси нелегални да не прајме муабет, се кладам дека преку 95% од членовите по дома имаат илегални активации. Ајде сите тие да се отстранат од форумов оти користат по нешто пиратско. Колку членови би останале тогаш?
   
  Canibalot, Arabian и на Tenny им се допаѓа ова.
 8. CBB_6

  CBB_6
  On your way to fame

  146
  520
  9 Декември 2016
  Машко
  Да реферирам, проблемот е решен.

  Немаше врска верзии на играта, кракови, антивирус пермисии, легална, пиратска или било шо друго, ме зезаа DirectX компоненти кои ги избришав рачно и ги преинсталирав со веб инсталерот dxwebsetup од мајкрошит.

  Еве шо напрајв:
  Step 1: Delete the XINPUT1_3.dll file from both the System32 file and the SysWOW64 file.
  Step 2: Delete the X3DAudio1_7.dll file from the same locations, System32 and SysWOW64.
  Restart your PC.
  Step 3: Go the link as follows and reinstall DirectX web installer:
  Download DirectX End-User Runtime Web Installer from Official Microsoft Download Center
  Once it is installed, restart your computer.

  Темата можи да се закатанчи.
  Отидов да перкам Crysis 3 :hay:
   
  На gego и Avid им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. zlaki
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  2,808
 2. burce
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  926
 3. buchkovsky
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,020
 4. DEJAN9
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  875
 5. npoptomov
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  754
Вчитување...

Сподели

Вчитување...