1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

CryptoStef од КриптоДонија

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од StefAngel, 2 Јануари 2020.

 1. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,150
  4,860
  8 Април 2011
  Машко
  Да ти кажам искрено во право е, можда не 80% ама мене лично ме информираа како крадат струја но тоа е тема во која не би навлегувал :)
   
 2. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,706
  1,110
  28 ноември 2015
  Машко
  XRP единствениот чарт што треба да го видите. Чартот е спрема бтц.
   

  Прикачени датотеки:

  • XRP.png
   XRP.png
   Големина:
   159.6 KB
   Прегледи:
   93
 3. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  420
  350
  4 oктомври 2011
  Машко
  Многу јак ке биде коинов, моментално Доналд Трамп го користи како платежно средство за ракетите што ги користи во Иран и го има на берза коинскем.мк по цена од $250 по коин. И имаат многу јак whitepaper.
   
  На fuzzjaw, Speedster, Abovelife и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. vlatko175

  vlatko175
  Gaining Experience

  269
  105
  15 Јули 2008
  [​IMG]

  Све последен дознавам бе у п.м
   
 5. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,706
  1,110
  28 ноември 2015
  Машко
 6. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,706
  1,110
  28 ноември 2015
  Машко
  [​IMG] Gold, Bitcoin rally after missile from Iran to USA troops.
   
 7. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  529
  311
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Какво бе црно вежбање пред камера? Битно е тоа шо го кажува, а не колку театрално или поточно кажано телевизуално ке го каже, без повторување на зборови, ммм-кање и слични увежбани ствари. Према изразот на фацата го заболе него десниот клик на маусо како ке изгледа. Битно му е да си каже тоа шо имаше да си каже.
   
  На BEST му/ѝ се допаѓа ова.
 8. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,706
  1,110
  28 ноември 2015
  Машко
  Апдејт на анализата. Биткоин има уште 3 дена да затвори неделна кандела. Повеќе изгледа како фејкоут него како вистинско рели.
  За да покаже дека ова е бул рун цената треба да се врати над 8200.
  Моментална подршка на цената е 7600-7800. Под тоа е само фејкоут.
  Како што можете да видите на сликата маркетот реагираше на конфликтот на Иран и моментално прави пониска цена од претходната. За биткоин да биде булиш треба да направи ценовна височина од над 10к. Се под тоа не го променува трендот.
  upload_2020-1-9_23-9-59.png
  На неделно ниво ја имаме исто оваа кандела но сеуште е рано да се каже иако има уште 3 дена до затварање на канделата.
  [​IMG]
   

  Прикачени датотеки:

 9. Avid

  Avid
  Guru

  4,273
  6,367
  21 Јануари 2009
  Молба до кралот на КриптоДонија, КриптоСтеф.
  Ако може да направи речник, што е ова, пола зборови простиот народ не ги разбира.
  Какви канделабри, бул руни, фејкоути не спопаднале.
   
  На Draynor, DonFrozex, Oktar и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,706
  1,110
  28 ноември 2015
  Машко
  Candlestick=кандела свеќа
  Бул ран=Позитивен тренд
  Фејкоут=Кога цената прави кршење на цената и се враќа назад во истиот ценовен опсег.
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 11. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,706
  1,110
  28 ноември 2015
  Машко
  Update.
  Трејдот затворен чекаме пулбек, 8300-8500 да влеземе пак.
   
 12. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,706
  1,110
  28 ноември 2015
  Машко
  Vitalik is happy.
  Купете си бутерко :)
  upload_2020-1-14_19-21-23.png
   
 13. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,458
  3,825
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Noemvri mesec povekje bese . Jas ne sum happy.
   
  На StefAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 14. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,706
  1,110
  28 ноември 2015
  Машко
  Ако БТЦ отиде над 9300 можно е да видиме ретест на 20к.
  upload_2020-1-14_19-35-17.png
   
  На gremlin и niagacrp им се допаѓа ова.
 15. niagacrp

  niagacrp
  Intern

  8
  3
  2 Април 2018
  Машко
   
 16. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,706
  1,110
  28 ноември 2015
  Машко
  Не може се одеднаш :)
   
 17. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,706
  1,110
  28 ноември 2015
  Машко
  Бутерко трејд.
  Користете 1% од вашиот капитал.
  Свинг трејд за подолг период.
  Влез 154-157
  Излез 220-230
  Ризик/Награда 1:4
  upload_2020-1-14_22-48-46.png

  LTC
  LTC.png
  Neutral
  Ценовно ниво за булиш сценарио 62.
  Ако се крене над 62 таргет 104
   
  Последна промена: 14 Јануари 2020
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 18. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,706
  1,110
  28 ноември 2015
  Машко
  Идам во живо кој сака може да ми пише.
  Теми за разговарање:
  1. Анализа на крипто маркетот.
  2. Коин на неделата
  3. Анализа на форекс маркетите
  4. Прашања и одговори

  View: https://youtu.be/ON_AzoMLEhA
   
  На maci му/ѝ се допаѓа ова.
 19. krema

  krema
  Professor

  10,119
  9,733
  24 Јуни 2009
  Машко
  Изгледа само јас те пратам во живо. :)
   
  На StefAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 20. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,706
  1,110
  28 ноември 2015
  Машко
  Логоритамски растеме
  Од нула до еден е 100% од еден до два се 100 и од еден до три се 300 провенти.
  Полека но сигурно.
   
  На 1s3ct0wN му/ѝ се допаѓа ова.
 21. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,706
  1,110
  28 ноември 2015
  Машко
 22. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,706
  1,110
  28 ноември 2015
  Машко
  Идеме во живо. Теми на дискусија вечерва
  1. Неделна анализа на маркетот
  2. Неделна анализа на форекс маркетот
  3. Објаснување за техничка анализа
  4. Прашања и одговори.
  5. Дискутирање за стратегии.

  View: https://youtu.be/ZOW9MduoRMI
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  804
  712
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Зашто не направиш една епизода за почетници, апла за почетници, може ќе се привлечат на твојот канал.
   
 24. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,706
  1,110
  28 ноември 2015
  Машко
  Што конкретно би било почетнички :)
   
 25. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,706
  1,110
  28 ноември 2015
  Машко
  Само за македонската публика.
  Наскоро на македонски серијал за вовед во тргување :
  1. Што е техничка анализа и како се користи?
  2. Како да почнеме да тргуваме крипто/форекс?
  3. Ценовна подршка и ценовен отпор
  4. Вовед во тргување со јапонски свеќи
  5. Вовед во технички индикатори
  6. Тргување по трендот
  7. Тргување контратренд
  8. Вовед во ичимоку системот
  9. Топ 10 индикатори
  10. Правење систем за тргување
  Сите видеа ќе бидат објавени на неделна база и на CryptoHood веб страната
   
  На maci, farkizz, goranzoran и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...