1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Црн петок овој петок

Дискусија во форумот 'Останато' започната од skullmonkey, 26 ноември 2013.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,155
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Пишувајте тука линкови од добри попусти на хардвер... да не му се поклопат коцките на некој.
   
 2. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,078
  1,433
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  ima nekoi online prodavnici sto isporacuvaat do mk ? da turam cash na kratickata :D da ne cekam posleden moment
   
 3. architect

  architect
  Unstoppable

  1,961
  2,342
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  south park style :)

  [​IMG]
   
  На Alucard и IcePick им се допаѓа ова.
 4. smole

  smole
  Unstoppable

  3,180
  3,697
  18 Април 2007
 5. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,329
  2,775
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер

  Јок. Дури и скапо е :) Треба да се 180$ за 8 GB, 200$ за 16 GB - ова испаѓа 220$ за 8, 255$ за 16.
   
 6. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,155
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Пратете на ebay, јас лани земав фини работи од таму.
   
  На Mirche Nikolovski му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MarkoHF

  MarkoHF
  Practice makes perfect

  847
  1,119
  30 Септември 2008
  Машко
  Internet Marketing
  Amazon


  Бирајте што сакате :)
  Мои фаворити
  0
  1
  2
   
  На Mirche Nikolovski му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  819
  741
  31 Мај 2011
  Ова со фри шипинг на нарачки од 35$, важи за тотал од нарачки или важи само за тој еден производ што си го избрал?

  На пример овие слушалки сакам да ги земам, али испод 35 се, и сега земам уште нешто ситно за да биде над 35 тоталот, дали важи фри шипинг така или мора секој производ посебно да биде 35$?
   
 9. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,078
  1,433
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  овоа бесплатна достава worldwide или САД само ?
   
 10. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,288
  20 Февруари 2011
  Машко
  Free shipping over 35$ Worldwide mislam...
   
 11. pinky

  pinky
  Gaining Experience

  524
  424
  23 Мај 2009
  Амазон вика:
  Инаку вчера на Амазон го имаше Huawei Ascend W1 за $100.
   
 12. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,288
  20 Февруари 2011
  Машко

  E da im go nacukam ondak...
   
  На Mirche Nikolovski му/ѝ се допаѓа ова.
 13. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,078
  1,433
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  +1
   
 14. poljakot

  poljakot
  Gaining Experience

  134
  77
  20 oктомври 2010
  Машко
  za seiki-to mi e najkrivo...500 usd za 4k televizor mi se place!!!:cry:
   
 15. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,676
  14,223
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Уште поголем попус има за 50-инчниот...
   
 16. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,179
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
  А да кажеше ти дека го има па да го купевме? :(
   
 17. pinky

  pinky
  Gaining Experience

  524
  424
  23 Мај 2009
  Не беше отворена темава. И плус се распродадоа последните залихи за 5-10 минути откако ја видов понудата.
   
 18. bogev4eboy

  bogev4eboy
  Intern

  271
  29
  30 Април 2011
  Машко
  http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=201117690
   
 19. salamander

  salamander
  Gaining Experience

  205
  231
  16 ноември 2011
  Машко
 20. petar998

  petar998
  Intern

  2
  1
  27 ноември 2013
  Машко
  ps4 od kaj mozam da kupam online
   
 21. alumen :)

  alumen :)
  On your way to fame

  1,122
  587
  6 Јануари 2012
  Машко
  Ако успееме ние да купиме нешто од попустиве јас глава сечам.
   
 22. bogev4eboy

  bogev4eboy
  Intern

  271
  29
  30 Април 2011
  Машко
  Еве нешто можеби ќе му се најде на некој ... :D
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,824
  26,013
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  wow за 10$ Ќе ја порачам ќе видиме каква е ;)
   
 24. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  838
  816
  22 Април 2011
  Машко
  wow сакам и јас како да нарачам една ...........
   
 25. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,824
  26,013
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Чекај уште неможе да се порача за 113 саати
   

Сподели

Вчитување...