1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Црн екран кога ќе пуштам игра што може да биде?

Дискусија во форумот 'E-спорт' започната од Marjan Big Dickovski, 9 oктомври 2017.

 1. Marjan Big Dickovski

  Marjan Big Dickovski
  Intern

  30
  6
  3 oктомври 2017
  Машко
  Го пробав на пограм за графичката да ја чкрен температурата до максимум дали ќе напраи некаков проблем ништо ја носев и на сервис зашто уште ми е под гаранција кај него работеше играта бес никаков проблем кога се вратив дома играв некулку дена бес никаков проблем и сега повторно истото ќе укличам игра после минута време ми се појавува црн екран екранот е црн збукот си работи у позадина што може да му биде


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 2. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,201
  1,251
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Според насловот прво на памет ми падна драјверите.
   
 3. BEST

  BEST
  Gaining Experience

  311
  281
  10 Јуни 2011
  Машко
  И прво и последно што ми паѓа на памет се драјверите... ако си со нВидиа вифи дали ти е апдејтуван на последна верзија драјверот, ако ти е и праи црн екран, пробај предходната верзика драјвери и исклучи автомацки апдејт... треба експериментирање малце

  Испратено од SM-G930F преку IT.mk форум апликација
   
 4. NanoCell

  NanoCell
  Gaining Experience

  344
  415
  10 oктомври 2011
  Машко
  Кога почна да ти се јавува проблемот ? Доколку играта ти работела до одреден период и одеднаш прекинала, тогаш најверојатно се драјверите. Доколку го знаеш датумот до кој уредно ти работела графичката, можеш system restore да направиш (доколку имаш restore за тој период кој ти е потребен).

  Btw темава е страшно тешка за читање, пробајте да ги ограничите правописните грешки, зошто уверен сум дека барем 80% од членонвите ќе ја прескокнат, бидејќи не сакаат да заглават со дешифрирање.
   
  Grimriper, Potop, Daniel86 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  9,823
  9,510
  24 Јуни 2009
  Машко
  И по некој интерпункциски знак да се користи!
   
 6. Marjan Big Dickovski

  Marjan Big Dickovski
  Intern

  30
  6
  3 oктомври 2017
  Машко
  ди играв па почна црн екран па несто рчкав па па играв неколку дена па па почна па го однесов на сервис па па играв неколку дена и последен пат вчера го палам играм гасам после сат време ајде пак ке играм не не можев ми се напраи црн екран


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 7. Marjan Big Dickovski

  Marjan Big Dickovski
  Intern

  30
  6
  3 oктомври 2017
  Машко
  ххх се извинувам на работа сум и не сум научен на тастатурата од телефон да пишувам на македонски само форумов го користам


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На BEST му/ѝ се допаѓа ова.
 8. krema

  krema
  Professor

  9,823
  9,510
  24 Јуни 2009
  Машко
  Па пиши на англиски, повеќе ќе те рабереме:D
   
  Grimriper, pacerMK, Astro и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. Marjan Big Dickovski

  Marjan Big Dickovski
  Intern

  30
  6
  3 oктомври 2017
  Машко
  се извинувам на сите поради грешките што имам направено


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 10. Marjan Big Dickovski

  Marjan Big Dickovski
  Intern

  30
  6
  3 oктомври 2017
  Машко
  Пробував во врска со драјверите само што го иснстаслирав најновиот не пробав со постар драјвер. Ќе пробам пофторно кога ќе пристигнам дома и ќе ве известам.
  (Се извинувам за печатните грешки)
  Благодарам на одговорите и на тоа што ве измачив да ме прочитате


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 11. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,088
  4,486
  4 ноември 2013
  Машко
  Не за нешто друго туку тешко е за читање, нервоза предизвикува :) (прочитав и ништо не те разбрав).
  Ама за да не биде оффтопик и јас ти предлагам да пробаш со други драјвери за графичка.
   
  На BEST и Marjan Big Dickovski им се допаѓа ова.
 12. Astro

  Astro
  Guru

  6,162
  8,544
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Дали откако ќе се зацрни екранот после тоа појавува слика или останува црн додека не се рестартира?

  Пиши каква е конфигурацијата, каква графичка, плоча и напојување
   
  На pacerMK му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Marjan Big Dickovski

  Marjan Big Dickovski
  Intern

  30
  6
  3 oктомври 2017
  Машко
  го средив со преисталирање на драјверот.  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На BEST му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Astro

  Astro
  Guru

  6,162
  8,544
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Најверојатно ако го оставиш мионута време на црн екран ќе продолжи со работа. Ист проблем има уште еден член тука, кој патем заборави да јави дали го оправил проблемот со промена на драјверот.
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Marjan Big Dickovski

  Marjan Big Dickovski
  Intern

  30
  6
  3 oктомври 2017
  Машко
  Не џабе го оставав не се оправаше. Мораше да го рестартирам за да се оправи и си работи се само на игра кога ќе уклучев ми се правеше црн екран. Се направи откако го преинсталирав драјверот од графичката и исталирав постара верзија


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На BEST и igor_igor им се допаѓа ова.
 16. BEST

  BEST
  Gaining Experience

  311
  281
  10 Јуни 2011
  Машко

Сподели

Вчитување...