• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Цркнат монитор

Macedon

Intern
21 октомври 2007
18
0
Ми се расипа мониторот при вклучување.
Прашањето е дали можам да вклучам лап топ на компјутерот за да ми послужи како монитор додека го направам стариов или си купам нов.
Поздрав.
П.С. Ако може совет за расипаниов монитор, кој поправа монитори, и дали воопшто се исплати да се прави. Стар е само 6 години и не е користен многу. И совет ако може каков монитор да купам, ако овој не го направам за пристојна цена.
Фала.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,003
515
www.ibiz.mk
зависи друже
што ти е покварено

може некое ситно делче ама може и нешто поголемо и нема да ти се исплати

а тоа нема везе колку си го користел
битно е каде ти бил, дали има кондезација
нагла промена на температура
блиско до прозор итн итн
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,069
Мислења
877,127
Членови
30,681
Најнов член
nikolovski1990
На врв Дно