• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Creative X-Fi Extreme Gamer или Creative X-Fi Extreme Gamer Fatal1ty?

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,877
15,256
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
зависи колку пари си дал на останатите делови од машината и зависи какви звучници имаш.
 

PilGriM

Gaining Experience
18 октомври 2008
1,508
442
Skopje
Jas imam XtremeGamer i dosega za igri e zakon (za muzika ili film ne bas)....X-Ram e dobar nacin da si zemat poveke pari za eden slicen proizvod. Ramot treba da pomogne samo vo pobrz "load" na zvucite so visok kvalitet, nisto poveke. Spored mene razlikata e sto Fatality ima poveke kondenzatori, filtri i sl, sto najverojatno pridonesuva vo pocist zvuk, so pomalku sum...Ako ti se davaat poveke pari zemi ja Fatality, ako ne, super e i obicnata.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

zorandesign

Баниран/a
6 јуни 2007
1,618
676
Fala na mislenjeto.
Inaku se raboti za model X530.Vo red e se odluciv za extreme gamer.so ogled na toa sto xram e ogranicen samo na odredeni naslovi
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,877
15,256
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
И јас се сложувам со Сефир за звучките. Мене звучките ми се релативно добри, подобри од оние на Зоран. Но, не успеав да забележам разлика во квалитетот на звук помеѓу Audigy2 и X-Fi Extreme Music. За да забележам разлика сигурно ќе ми требаат квалитетни 7.1 digital THX звучки, но за таа сума на пари попрво би си купил подобар монитор.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,717
Мислења
831,273
Членови
28,713
Најнов член
Mramor
На врв Дно